27 sierpnia Legionovia udała się na spotkanie z Polonią Bytom. Zepół prowadzony przez trenera Ryszarda Wieczorka, przystępował do wyjazdowej batalii osłabiony brakiem dwóch podstawowych obrońców.

Doskonale spisujący się w meczu z Rakowem Częstochowa blok defensywny przestał istnieć. Aleksander Bajat musiał pauzować ze względu na zbyt dużą liczbę żółtych kartek, Marek Kortofil jest natomiast kontuzjowany.

Tak poważne osłabienia, nie były jednak w stanie powstrzymać doskonale dysponowanych Legionowian. Już w 12 minucie spotkania, fantastycznym technicznym uderzeniem zza pola karnego, wynik otworzył Michał Płonka. Szybko strzelona bramka pozytywnie wpłynęła na piłkarzy Legionovii, którzy nie pozwalali gospodarzom spotkania na wiele. Pierwsza połowa skończyła się skromnym prowadzeniem gości.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Polonii. Gracze z Bytomia, nie mogli przedostać się przez dobrze zorganizowaną defensywę Legionovii. Wrzutki w pole karne były niesktuczene, strzały były blokowane przez obrońców. Jak by było tego mało, goście coraz częsciej dochodzili do dogodnych sytuacji.

W 78 minucie spotkania Legionovia wyprowadziła kontratak, który ładnym strzałem wykończył Wojciech Kalinowski. Gospodarze nie mając już nic do stracenia, postanowili zaatakować. Legionowianie wykorzystali to i dwie minuty później, było już 3:0. Paweł Garyga znalazł się oko w oko z Matko Perdijiczem i nie dał doświadczonemu bramkarzowi żadnych szans na udaną interwencję.

Po tych ciosach Bytomianie nie byli w stanie się już podnieść, a dzieła zniszczenia dokonał Mikołaj Grzelak, który w 91 minucie spotkania bezbłędnie wykonał rzut karny.

Legionovia pierwszy raz w tym sezonie była w stanie zagrać dwa mecze z rzędu na wysokim poziomie. Rosnąca forma daje nadzieję, na dobrą postawę w zbliżającym się meczu z liderem rozgrywek Odrą Opole.

Polonia Bytom 0-4 Legionovia Legionowo

Michał Płonka 12, Wojciech Kalinowski 78, Paweł Garyga 80, Mikołaj Grzelak 89 (k)

Polonia:12.Matko PerdijićWojciech Jurek, Michał Szal, Peter Jánošík, Marek SzyndrowskiSławomir Musiolik, Łukasz Rylukowski, Piotr Ceglarz, Marcin Lachowski, Patryk StefańskiArkadiusz Kowalczyk.

Legionovia:24.Sebastian MadejskiMikołaj Grzelak, Siniša Borenovič, Maciej Goliński, Daniel KutarbaPaweł Garyga, Patryk Koziara, Sebastian Milewski, Michał Płonka, Marcin WodeckiKrystian Wójcik.