Gdyby brać pod uwagę atmosferę panującą na widowni, mało która miejska impreza może się z nią równać. Koncert galowy siódmej edycji Festiwalu Młodych Talentów tylko to potwierdził. W piątek salę widowiskową ratusza wręcz rozsadzała pozytywna energia początkujących artystów oraz publiczności.

Jak przystało na koncert galowy, pokazali się w nim najlepsi z najlepszych. – W eliminacjach wzięło udział 60 osób, z których 24 zostało laureatami. Od początku mamy taką zasadę, która sprzyja integracji i dobrym kontaktom uczestników, że nie ma pierwszego, drugiego czy trzeciego miejsca. Po prostu wszyscy są laureatami – mówi Małgorzata Luzak, współorganizatorka imprezy, miejska radna. Już tradycyjnie uczestnicy koncertu reprezentowali różne dziedziny twórczości scenicznej. Starym zwyczajem dominowali wokaliści, instrumentaliści oraz tancerze.

Byli wśród nich lokalni rutyniarze, widywani na Festiwalu od wielu lat, ale znaleźli się też zdolni debiutanci. – Przede wszystkim cieszę się z tego, że w naszym mieście są młodzi ludzie, którzy chcą szlifować swój dar i umiejętności. I co więcej, prezentować je publicznie – pokrzepiał uczestników zastępca prezydenta Legionowa. Jeden popis, zarówno organizatorzy, jak i publiczność, przyjęli szczególnie gorąco. – Bardzo nas ucieszył występ Nikoli Rosy, która w tym roku nie tylko zagrała na skrzypcach, znów porywając całą widownię, ale także zaśpiewała piosenkę. Jest zdrowa, jest z nami i to jest bardzo ważne – podkreśla legionowska radna.

Dla większości utalentowanych młodych ludzi pokazanie się na scenie ratusza jest celem samym w sobie. Ale są i tacy, którzy swe artystyczne pasje rozwijają, idąc do szkół muzycznych, baletowych i teatralnych. Prędzej czy później w Legionowie powinna więc  wyrosnąć kolejna gwiazda co najmniej krajowego formatu. A póki co, szykuje się w nim koncert, na którym razem wystąpią artyści z dwóch różnych muzycznych światów. Nie wspominając o odległych datach urodzenia… – Projekt „Legionowo łączy pokolenia” ma na celu przygotowanie wspólnego koncertu, na którym wystąpią młode talenty oraz nasi seniorzy. Mamy na przykład babcię, która jest gwiazdą zespołu Na Luzie, a jej wnukowie są laureatami Festiwalu Młodych Talentów – mówi Małgorzata Luzak.

Koncert „Legionowo łączy pokolenia” odbędzie się 8 stycznia, oczywiście w sali widowiskowej ratusza. Początek o godzinie osiemnastej.