W listopadzie na terenie miejskiego ratusza dzieci z Legionowa będą mogły zaprezentować swoje talenty w konkursach odbywających się w ramach festiwalu „Cztery Pory Roku”. Jego organizatorem jest Centrum Artystyczne “Metro Kultura”.

Celem festiwalu jest promowanie dziecięcej twórczości artystycznej, uwrażliwienie na piękno przyrody, propagowanie tradycji kulturowych i historycznych, ale przede wszystkim umożliwienie dzieciom zaprezentowania ich osiągnięć i dorobku artystycznego. W tym roku przygotowano trzy kategorie konkursów: recytatorski, wokalny i plastyczny. Festiwal odbywa się w listopadzie, dlatego jego tematami przewodnimi są jesień i patriotyzm.

Dzieci mogą zaprezentować poezje śpiewaną, pieśni patriotyczne i utwory o tematyce jesiennej. Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie. Mali artyści mają więc nieograniczone możliwości przedstawienia swoich jesiennych nastrojów i bogactwa jesiennych kolorów. – Zapraszamy dzieci z Legionowa do wzięcia udziału w konkursach. Jest to wspaniała przygoda artystyczna, dająca możliwość nie tylko zaprezentowania swoich umiejętności, ale również porównania swoich prac na tle innych, w przyjacielskiej rywalizacji. Dla zwycięzców mamy przygotowane ciekawe i atrakcyjne nagrody – zachęca Manuela Gleb-Karpowska, dyrektor Centrum Artystycznego „Metro Kultura”. – Oceniamy dzieci w kilku kategoriach wiekowych, dlatego zapraszamy  zarówno przedszkolaki, jak i szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Dzieci i młodzież do 18 roku życia. Można wziąć udział solo lub w zespole – dodaje organizatorka festiwalu.

plakat festiwal

Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 listopada w siedzibie Centrum Artystycznego „Metro Kultura”, w Urzędzie Miasta Legionowo przy ul. Piłsudskiego 41. Wszelkie informacje o festiwalu można również uzyskać pod numerem telefonu 695 032 137, lub drogą mailową metrokultura@wp.pl . Przesłuchania będą się odbywały w dniach 16 i 17 listopada w sali widowiskowej ratusza. Festiwal zakończy się koncertem galowym w dniu 29 listopada, podczas którego zwycięzcy zaprezentują swoje utwory. Wtedy też zostaną wręczone nagrody.

Dyrektor Centrum Artystycznego „Metro Kultura” zaprasza również do współpracy sponsorów. – Zachęcamy firmy działające na terenie Legionowa, aby dołączyły do nas jako sponsorzy. Jest to wspaniała możliwość zaprezentowania się dzieciom i ich rodzicom, a jednocześnie jest to satysfakcjonujące działanie, pomagające młodym artystom i wspierające ich rozwój. Robimy to przecież przede wszystkim dla dzieciaków – powiedziała Manuela Gleb-Karpowska. Patronem honorowym festiwalu został prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

info. organizatora