Piłkarze ręczni KPR Legionowo wygrali szósty mecz w swoim pierwszym sezonie w pierwszej lidze. Zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim przyszło jednak liderowi trudniej niż ktokolwiek się spodziewał. Gospodarze prowadzili przez 20 minut i przegrali tylko trzema bramkami. W dziewiątej kolejce KPR zagra w Arenie Legionowo z SMS ZPRP Gdańsk.

Podróż szczypiornistów z KPR z Legionowa do Gorzowa Wielkopolskiego mocno się przedłużyła i zespół niemal z autokaru wyszedł na boisko. Nie mogło to pozostać bez wpływu na dyspozycję zespołu i początek rywalizacji lidera z ostatnią drużyną pierwszej ligi wyglądała sensacyjnie. Gospodarze, którzy nie zdobyli jeszcze żadnego punktu w obecnym sezonie, objęli prowadzenie i długo, bo aż do 20 minuty byli lepszym zespołem i prowadzili 10:7. Dopiero udany finisz pierwszej połowy gości sprawił, że losy meczu się odwróciły. Seria bramek pozwoliła KPR-owi zejść na przerwę z prowadzeniem 13:10.

Po przerwie legionowianie już nie pozwolili gospodarzom na wiele, chociaż lider wcale nie zaprezentował wielkiej formy. Poprawna gra wystarczyła jednak, aby goście pewnie pokonali klub z Gorzowa Wielkopolskiego 25:27 i zachowali pierwsze miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi.

W dziewiątej kolejce KPR zmierzy się w Arenie Legionowo z SMS ZPRP Gdańsk. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 17 listopada o godz. 1800.

GSPR Gorzów Wielkopolski – KPR Legionowo 25:27 (10:13)

GSPR: Nowicki – Wolski 10, Baraniak 6, Gintowt 3, Wojciechowski 3, Nieradko 2 Patalas, Pieksza, Jaśkowski,.

KPR: Szałkucki, Rybicki – Zasikowski 10, Ciok 3, Wiak 3, Kasprzak 2, Kwiatkowski 2, Albin 1, Bulej 1, Lisicki 1, Milewski 1, Olęcki 1, Pomiankiewicz 1, Szmulik 1, Smołuch, Kolczyński.

Kary: GSPR 12 – KPR 16

Piłka ręczna. I liga . Grupa A

8 kolejka (10-11 listopada). GSPR Gorzów Wielkopolski – KPR Legionowo 25:27 (10:13), AZS UW Warszawa – Wybrzeże Gdańsk 20:23 (13:11), Warmia Olsztyn – Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 40:27 (16:10), Vetrex Sokół Kościerzyna – Wolsztyniak Wolsztyn 25:26 (14:16), WKS Grunwald Poznań – Arot Astromal Leszno 33:29 (15:12), Kar-Do Gdynia – Polski Cukier Pomezania Malbork (11.11). Pauzował SMS Gdańsk.