Dokładnie od 1 kwietnia, i nie jest to żart na prima aprilis, znów można w Legionowie korzystać z systemu rowerów miejskich firmy ACRO. Zasady ich wypożyczania pozostały bez zmian. Do dyspozycji mieszkańców rozlokowane w różnych częściach miasta jednoślady będą do 31 października br.

W odróżnieniu od wielu innych, system ACRO Bike nie wykorzystuje stacji dokujących, co oznacza, że wypożyczone rowery można zostawić w dowolnym miejscu na terenie Legionowa. Samo wypożyczenie sprzętu jest bardzo proste: wystarczy znaleźć najbliższy rower, korzystając z mapy w aplikacji, lub podejść do najbliższego punktu postoju Roweru Miejskiego. Znajdują się one w następujących lokalizacjach: Kościuszki, Legionowo Przystanek – tunel, Olszankowa, Legionowo Piaski, PKP – Kolejowa, Siwińskiego – Faktoria oraz Park Zdrowia. Zakończyć przejażdżkę można w dowolnym punkcie miasta, parkując rower w tam, gdzie jest to dozwolone.

Co do kosztów, nie trzeba wpłacać depozytu, a pierwsze 30 minut jazdy jest gratis. Później za każde kolejne pół godziny użytkownik płaci 1 zł. Rezerwacja roweru kosztuje natomiast 50 groszy za każde 5 minut. Więcej informacji znajduje się na stronie www.acro.bike/legionowo. Dla posiadaczy Karty Legionowianina przygotowano specjalne zniżki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj