Kwas hialuronowy jest związkiem powszechnie wykorzystywanym w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała, ze względu na swoją zdolność wiązania wody w naskórku, dzięki czemu skutecznie przeciwdziała procesowi starzenia się skóry. Jest on składnikiem o właściwościach nawilżających, nowszym i bezpieczniejszym od kolagenu i elastyny, gdyż naturalnie występuje w każdym organizmie żywym poczynając od bakterii kończąc na człowieku, posiadając w każdym wypadku tą samą budowę. Dlatego jego użycie w zabiegach kosmetycznych nie wiąże się z żadną reakcją ze strony układu immunologicznego.
Zbawienny wpływ kwasu hialuronowego na skórę wynika z jego zdolności wiązania wody, jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać około 250 cząsteczek wody. Jego przewagą nad innymi związkami jest fakt, iż naturalnie występuje on w ludzkiej skórze, gdzie jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. To między innymi dzięki temu związkowi skóra jest doskonale nawilżona, sprężysta i jędrna. Niestety po 25 roku życia jego ilość w organizmie zaczyna się zmniejszać, a po 40 roku życia mamy go już o połowę mniej. Kwas hialuronowy tworzy nieokluzyjną błonę hydrofilową, zapobiegającą utracie wody, jest doskonałym izolatorem termicznym, dodatkowo preparaty zawierające ten związek wygładzają powierzchnię skóry. Podobnie jak kolagen jest również substancją wypełniającą w iniekcjach, których celem jest redukcja zmarszczek. Kwas hialuronowy niniejszych zabiegach jest czasami łączony z hydrożelem akrylowym. Wszelkie zabiegi wypełniania zmarszczek, ust czy piersi kwasem hialuronowym muszą by regularnie powtarzane, gdyż jako naturalny składnik naszego organizmu jest on przez niego stopniowo wchłaniany. Kwas hialuronowy odgrywa również znaczenie w procesie gojenia, szczególnie na poziomie krążenia krwi, dlatego należy do grupy związków będących stymulantami komórkowymi.
    Dzięki swym właściwościom kwas hialuronowy jest doskonałym składnikiem preparatów do pielęgnacji skóry. Na rynku są kosmetyki o koncentracji niniejszego kwasu do 93%. Wyższa zawartość tego składnika mija się całkowicie z celem, gdyż pozostałby on na powierzchni skóry. Salony Kosmetyczne posiadają w swych ofertach szereg zabiegów z udziałem kwasu hialuronowego. Są to klasyczne zabiegi polegające na nakładaniu kremów i masek na skórę Klientki. Lepsze efekty uzyskamy jednak wprowadzając kwas hialuronowy do skóry po przez zastosowanie lasera zimnego albo mezoterapii. Niniejsze zabiegi wykonuje się jednorazowo albo w serii. Ilość zabiegów zależy od wieku i stanu skóry Klientki.
    Kwas hialuronowy pełni istotną rolę w procesie nawodnienia organizmu i gojenia. Niestety jego ilość z wiekiem maleje, dlatego zaleca się jego uzupełnianie po przez przyjmowanie suplementów diety oraz regularne wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem tego składnika. W efekcie skóra pozostanie na dłużej jędrna, nawilżona, zregenerowana, a jej proces starzenia spowolniony.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.