W dniach od 20 do 21 lipca w Arenie Legionowo rozgrywane były zawody brydżowe, które tradycyjnie już zgromadziły sympatyków brydża nie tylko z terenu powiatu legionowskiego. Otwarte Mistrzostwa Legionowa rozgrywane były już po raz piętnasty i jak zwykle cieszyły się znakomitą frekwencją. O ile w piątkowym turnieju indywidualnym wystąpiło tylko 28 zawodników, to w pozostałych konkurencjach frekwencja była znacznie wyższa. W turnieju par na impy zagrało 36 par, a w turnieju na maxy aż 63 pary.

Podobnie jak w poprzednich czternastu turniejach, także i teraz poziom zawodników był bardzo zróżnicowany. Obok brydżystów występujących w pierwszej lidze, wystąpili zawodnicy traktujący tę grę rozrywkowo i amatorsko. W rywalizacji w Arenie bardzo dobrze spisali się reprezentanci Klubu Brydża Sportowego Legionowianin.

W turnieju indywidualnym wygrał Henryk Przybysławski z Legionowianina, przed Sławomirem Malanowskim z Sierpca oraz Adamem Żelaznym z Karczewa. W turnieju par na impy wygrała także praz z legionowskiego klubu, Genowefa Sierocka – Piotr Popławski, wyprzedzając Sławomira Sierockiego z Warszawy i Tadeusza Luzaka z KBS Legionowianin. W turnieju na maxy najlepsza była para Włodzimierz Buze – Henryk Brodawski z Warszawy. W klasyfikacji indywidualnej mieszkańców Legionowa i zawodników reprezentujących klub z Legionowa, wygrał Piotr Popławski, przed Sławomirem Sierockim i Krzysztofem Kosem. Jak się okazuje, sukcesy zawodników z Legionowa nie sa przypadkowe, bo KBS w ostatnim czasie święci sukcesy w lidze. W ubiegłym sezonie legionowski klub awansował do I ligi, co jest największym sukcesem KBS-u od wielu lat. 

Wyniki

Turniej Indywidualny (28 zawodników)

 1. Henryk Przybysławski (KBS Legionowianin)
 2. Sławomir Malanowski (niezrzeszony Sierpc)
 3. Adam Żelazny (SBS MGOK Karczew)

Turniej par na max’y (63 pary)

 1. Włodzimierz Buze – Henryk Brodawski (Autostrada Eksploatacja & 2S Media W-wa)
 2. Sławomir Kolarz (Singleton W-wa) – Anna Sarniak (Interbud Płock)
 3. Jakub Wojcieszek (Dąbrówka Starka Poznań) – Tomasz Winciorek (AZS Wrocław)

Turniej par na imp’y (36 par)

 1. Genowefa Sierocka – Piotr Popławski (KBS Legionowianin)
 2. Sławomir Sierocki (Nowogames W-wa) – Tadeusz Luzak (KBS Legionowianin)
 3. Jacek Korpetta – Janusz Radecki (KBS Legionowianin)

Najlepsi legionowianie

 1. Piotr Popławski
 2. Sławomir Sierocki
 3. Krzysztof Kos