W sobotę (8 lipca) na ul. Husarskiej 9 w Legionowie nastąpiło oficjalne otwarcie nowego punktu gastronomicznego o nazwie „Sztuka Czekolady”. Lokal ma służyć wszystkim, który uwielbiają czekoladę w każdej postaci. Miejsce to stanowi poniekąd także galerię ponieważ każdy kawałek czekolady zdobią obrazu współwłaścicielki lokalu Anny Szczepłek. Drugą właścicielką jest Gabriela Wesół. Obie panie połączyła miłość do czekolady.

– Realizujemy swoje marzenia – pochwaliła się Pani Anna Szczepłek – Marzenie moje i Gabrysi, żeby wspólnie stworzyć taką ofertę, którą ludzie pokochają – dodaje. – Pomysł na nazwę „Sztuka Czekolady zrodził się podczas jednego wieczoru – opowiada Gabriela Wesół, współwłaścicielka lokalu – Pomyślałyśmy wówczas, że prace Ani będzie można umieszczać na tabliczkach czekolady. Sztuka czekolady oznacza, że możemy zaproponować kawałek czekolady i trochę sztuki – dodaje.Galeria oferuje czekoladę Valrhona. Jest to francuska marka najwyższej jakości. Czekolada ta ma mnóstwo obliczy i pozwala wykreować takie smaki, jakich wielu z nas nie próbowało. Panie wszystko robią same: wymyślają receptury, malują praliny, tworzą desery i torty czekoladowe. Asortyment do swoim wypieków pozyskują od znajomych, mam, babć, sąsiadek czy koleżanek. Maliny, wiśnie czy też inne owoce nie są kupowane, ale zbierane w domowych ogródkach. Każda sztuka jest wyjątkowa, naznaczona własnym pomysłem i ozdobiona obrazem. Wyroby nie zawierają konserwantów, dlatego też termin ich spożycia jest krótki. Zamierzeniem Pani Ani i Gabrysi jest również prowadzenie sklepu internetowego.

Już od poniedziałku (20 lipca) będzie można podejść lub podjechać na ul. Husarską 9 i kupić sobie coś pysznego lub też usiąść przy stoliku w lokalu i degustować czekoladę najlepszej jakości. Lokal będzie czynny od godziny 12.00 do 19.00 tak, aby wszyscy dojeżdżający np. z Warszawy, mogli spokojnie zdążyć na zakupy. Na razie w lokalu znajdują się tylko dwa stoliki dla gości, ale z czasem, jak zapewnia Pani Ania, planowana jest rozbudowa o ogródek na zewnątrz lokalu.

Na otwarciu „Sztuki Czekolady” gościł Piotr Krzciuk, obserwator rynku prawdziwej czekolady, doradca branżowy, twórca bloga i sklepu internetowego z czekoladą. Pan Piotr pisze o czekoladzie do czasopism cukierniczych i na swoim blogu „Sekrety Czekolady”, gdzie dzieli się z internautami wrażeniami z odwiedzanych miejsc i degustowania czekoladowych przysmaków.