Rozpoczęły się rozgrywki drugiej fazy Młodej Ligi Kobiet. SK bank Legionovia wygrała swoją grupę pierwszej rundy tych rozgrywek i przystąpiła do rywalizacji o miejsca 1-6. W pierwszym meczu legionowianki pokonały Chemika Police 3:1.

Wyjątkowo w Nieporęcie rozgrywały swój mecz siatkarki Legionovii występujące w Młodej Lidze Kobiet. Mecz był bardzo emocjonujący, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Drużyna gości znakomicie rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 10:3, jednak pogoń legionowianek okazała się skuteczna. Losy wyniku pierwszej partii ważyły się bardzo długo. Ostatecznie Legionovia wygrała 27:25.

Nie zrazony niepowodzeniem Chemik bardzo dobrze rozpoczął druga partię, ale tym razem nie dał sobie odebrać prowadzenia i wygrała 25:20. Także w trzecim secie początkowo prowadził Chemik, jednak w miarę upływu czasu rosła przewaga Legionovii, która w końcówce grała wręcz koncertowo i wygrała trzeciego seta 25:16.

Czwarta partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia drużyny Wojciecha Lalka lecz zespół z Polic zdołał odrobić straty. Zapowiadało się na wielkie emocje, chociaż głównie powodu dużej ilości błędów po obydwu stronach siatki. W ostatnich akcjach legionowianki opanowały nerwy i wygrały 25:21 oraz cały mecz 3:1.

W drugiej kolejce rozgrywek Młodej Ligi druzyna SK banku Legionovii zagra na wyjeździe z Muszynianką.

SK Bank Legionovia – Chemik Police  3:1 (27:25; 20:25; 25:16; 25:21)

Legionovia: Jędrzejewska, Gajewska, Chojnacka, Dąbrowska, Krzywańska, Pietraszkiewicz (l), Sidor, Antosiewicz, Szymańska, Omelaniuk, Niderla, Bociek.

Chemik: Boguszewska, Babczyńska, Karpicz, Oleksy, Wiązowska, Szymoniak, Suwała, Zaleszczyk, Długosz, Oktaba, Jakóbiak.

Następny artykułW sobotę pierwszy sparing Legionovii
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.