W poniedziałek 12 stycznia piłkarze Legionovii rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Pierwsze zajęcia nie były ciężkie. Trening rozpoczął się od rozgrzewki biegowej i ćwiczeń. Zanosi się na zmiany w kadrze zespołu. Zygmunt Ocimek będzie odpowiadał za szkolenie młodzieży w Legionovii.

Na pierwszym treningu piłkarzy Legionovii oczywiście nie było zbyt ciężko. Zajęcia rozpoczęły się od truchtu i ćwiczeń rozciągających. Dopiero w dalszej części zawodnicy mieli okazję pograć w piłkę. Nie była to jednak gra na dużym boisku, ale raczej zabawa na jego części. Jedna z trzech drużyn składała się z zawodników testowanych, w dwóch pozostałych byli piłkarze, którzy występowali w Legionovii w rundzie jesiennej.

W kadrze zespołu nastąpią pewne zmiany, chociaż na pewno nie będzie takiej rewolucji jak pół roku wcześniej, gdy z klubem pożegnało się aż jedenastu piłkarzy, głownie z podstawowej jedenastki. Klub nie przedłużył umowy z Saśą Kovjenićem, który wystąpił w pięciu meczach rundy jesiennej i zdobył jedną bramkę. Prawdopodobnie z Legionowa odejdą także Paweł Broniszewski i Kamil Tlaga.

Wśród testowanych są piłkarze m.in. z Albanii, Kolumbii i Stanów Zjednoczonych. O ich przydatności do zespołu Robert Pevnik będzie mógł się przekonać w serii sparingów, które rozpoczynają się już w najbliższą sobotę. Pierwszy mecz kontrolny Legionovia rozegra na wyjeździe z wiceliderem I ligi – Wisłą Płock. Tydzień później przeciwnikiem klubu z Legionowa będzie kolejny pierwszoligowiec – Dolcan Ząbki. Także na zakończenie przygotowań legionowian czekają spotkania z drużynami z pierwszej ligi.

W klubie zaszła jeszcze zmiana, ale dotycząca drużyn młodzieżowych.. Zatrudniono Zygmunta Ocimka, który będzie pełnił obowiązki trenera – koordynatora ds. zespołów młodzieżowych. Będzie m.in. nadzorował realizację jednolitego systemu szkolenia dla wszystkich drużyn młodzieżowych, a także będzie pomagał i wspieral trenerów tych zespołów.

 

Plan sparingów Legionovii

17 stycznia

Wisła Płock – Legionovia (w Płocku)

24 stycznia

Dolcan Ząbki – Legionovia

31 stycznia

Legionovia – Radomiak Radom (w Legionowie),

4 lutego

Legionovia – Pelikan Łowicz (w Legionowie),

7 lutego

Ursus Warszawa – Legionovia (w Warszawie),

11 lutego

Legionovia – MKS Polonia Warszawa,

14 lutego

Legionovia – Wisła Puławy,

18 lutego

Legionovia – Olimpia Grudziądz (w Gutowie Małym),

21 lutego

Chojniczanka Chojnice – Legionovia (w Toruniu).

Poprzedni artykułLegionovia lepsza od Chemika
Następny artykułKPR trenuje w komplecie
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.