fot. arch.

Siatkarki DPD Legionovii coraz intensywniej przygotowują się do nadchodzącego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Wkrótce swoją aktualną formę sprawdzą na boisku, w sparingowych starciach z rywalkami z kraju i zagranicy.

Przedsezonowe sprawdziany legionowianki rozpoczną wyjazdem do podberlińskiego Poczdamu, gdzie w dniach 7-8 września rozegrany zostanie towarzyski dwumecz z występującym w Bundeslidze zespołem SC Potsdam. Tydzień później podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego pojadą do Kalisza, gdzie zmierzą się z prowadzoną przez Jacka Pasińskiego Energą MKS, której barw broni od tego roku m.in. Małgorzata Jasek. Jak co roku siatkarki z DPD Areny Legionowo udadzą się też na Pomorze Zachodnie, gdzie w dniach 20-22 września wezmą udział w turnieju Energa Cup Bobolice. Sprawdzą tam swoją formę na tle Grot Budowlanych Łódź, Enei PTPS Piła i Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Tydzień później legionowianki będą gospodyniami III Memoriału Jerzego Góreckiego. Do DPD Areny zawitają ekipy na poziomie najwyższych lig w swoich krajach, m.in. wspomniany już SC Potsdam. Ostatnim sprawdzianem przed startem sezonu LSK będzie towarzyskie starcie z BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Siatkarki prowadzone przez Bartłomieja Piekarczyka zawitają do DPD Areny tydzień przed rozpoczęciem sezonu.