Policjanci z legionowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 4,5 tysiąca sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Tytoniowa kontrabanda była sprzedawana przez 62-letniego mieszkańca powiatu na targowisku w Legionowie.

Jakiś czas temu policjanci otrzymali wiadomość o kolejnych pochodzących z przemytu papierosach, które miały być sprzedawane na legionowskim targowisku. Funkcjonariusze znów więc wzięli ten teren pod obserwację. Już po chwili zauważyli stoisko, na którym miało dochodzić do handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Podczas przeszukania okazało się, że 62-latek posiada blisko 4,5 tysiąca sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany. Teraz funkcjonariusze oszacują, ile Skarb Państwa mógłby stracić, gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży. Złamanie przepisów Ustawy karnej skarbowej jest zagrożone karą grzywny lub do trzech lat pozbawienia wolności.