fot. KP PSP Legionowo

W czwartek około południa na ul. Granitowej w Trzcianach osobowe renault staranowało ogrodzenie jednej z posesji, a następnie przewróciło się na bok. Żadnej z jadących nim osób nic się nie stało. Samochodem kierował… 16-latek bez uprawnień.

Jak ustalili policjanci, nieletni kierujący renault ze zbyt dużą prędkością wszedł w zakręt, stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. W konsekwencji tego zderzenia auto przewróciło się na bok. Oprócz 16-latka renaultem podróżowała jeszcze jedna osoba. Na szczęście żadnej z nich nic się nie stało. Szybko wyszło na jaw, że nastoletni kierowca nie miał uprawnień do kierowania autem.

Policjanci będący na miejscu zdarzenia ukarali mandatem właściciela pojazdu, który udostępnił go osobie nieletniej bez uprawnień do kierowania. Mundurowi sporządzili też stosowną dokumentację w tej sprawie, która następnie zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego. Na miejscu zdarzenia, oprócz policji, były także obecne zastępy straży pożarnej z JRG Legionowo i OSP Jabłonna. Działania służb zakończyły się przed 13.00.