PWK „Legionowo” Sp. z o.o. nieustannie rozwija zakres usług informatycznych, które wpływają na jakość, bezpieczeństwo i wysoki komfort obsługi klienta. Jednym z rozwiązań informatycznych wdrożonych przez PWK jest możliwość otrzymywania faktury w postaci elektronicznej – tzw. e-FAKTURA, wysyłana na podany przez klienta adres e-mail.

W ostatnim czasie wodociągi legionowskie odnotowały ogromne zapotrzebowanie Klientów na uruchomienie tej usługi. Jak podaje PWK, obecnie z e-FAKTURY korzysta już ponad połowa wszystkich odbiorców, czyli 25 tysięcy mieszkańców. A jeszcze nie tak dawno liczba legionowian korzystających z e-FAKTURY wynosiła tylko niespełna 10%. I w ciągu kilkunastu miesięcy zwiększyła się ona kilkukrotnie, do ponad 60% użytkowników. To najlepszy dowód, że cyfryzacja usług zgodnie z wymogami ustawy sprawdza się. Liczba zainteresowanych osób wzrasta nieustannie.

Wodociągi legionowskie obecnie prowadzą akcję zachęcania Klientów do przejścia na e-FAKTURĘ. „Na podstawie Ustawy z dnia 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wprowadzających obligatoryjny Krajowy System e-FAKTUR Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Sp. z o. o. zostało zobowiązane do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. W celu ułatwienia przesyłania faktur przez Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Sp. z o. o. w formie elektronicznej, zalecamy uzupełnienie formularza akceptacji e-FAKTURY i złożenia go w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Tadeusza Kościuszki 16A w Legionowie lub przesłania drogą elektroniczną na adres e-mail: bok@pwklegionowo.com” – treść pisma wysyłanego do Klientów PWK „Legionowo” Sp. z o.o.

Usługa e-faktury jest w pełni bezpłatna. Należy dodać, że informatyzacja usług wpływa na ochronę środowiska, gdyż wiele dokumentów dostępnych jest on-line, zamiast formy papierowej. Każdy Klient, który otrzymuje fakturę za pomocą przesyłki papierowej, informowany jest w załączonym comiesięcznym biuletynie „O Wodzie pisane”, że każdy, kto złoży lub prześle uzupełniony wniosek dotyczący przesyłania faktur drogą elektroniczną (aktywacja e-faktury), otrzyma w siedzibie PWK „Legionowo” przy ul. Kościuszki 16a w Legionowie do wyboru jeden z upominków. Akcja promocyjna trwa do wyczerpania zapasów.