Po drugim w tym roku meczu ligowym siatkarska LTS Legionovia Legionowo wciąż pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym. W poniedziałek (15 stycznia) zawodniczki z Areny przegrały we własnej hali z ekipą SMS PZPS Szczyrk I 1:3. Mimo tej porażki, w pierwszoligowej tabeli, choć już z tą samą liczbą „oczek”, wciąż są jednak tuż przed nią, na jedenastym miejscu.

Patrząc na tegoroczne wyniki oraz dyspozycję obu drużyn, niezwykle trudno było wskazać faworyta poniedziałkowego spotkania. Kibice wiedzieli z grubsza tyle, że obu teamom ostatnio nie idzie i za wszelką cenę będą chciały odbić się od dna i złapać tym samym trochę wiatru w żagle. Do realizacji tego zadania lepiej zabrały się siatkarki ze Szczyrku. Najpierw otworzyły wynik, później zaś odskoczyły nawet na cztery punkty. Novianki się jednak nie poddały i ze stanu 4:8 przeszły do 10:8. Niestety, długo się tym prowadzeniem nie cieszyły. Przyjezdne najpierw wyrównały, a później wyszły na prowadzenie, które – z małą zadyszką w postaci chwilowego remisu – dowiozły do końca inauguracyjnej partii. Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu sytuacja się odwróciła. Teraz to młode podopieczne Grzegorza Kowalczyka wypracowały najpierw skromną, a później całkiem już bezpieczną przewagę. W pewnej chwili ich rywalki, zdając sobie sprawę, że raczej nie mają szans uratować seta, po prostu stanęły, przegrywając go do 14.

Mniej więcej do połowy trzeciego seta rywalizacja miała wyrównany przebieg. Ale później SMS przyspieszył, poprawił dokładność i legionowiankom już nie udało się złapać kontaktu z przeciwniczkami. Jeszcze gorzej poszło im w, jak się później okazało, ostatniej partii meczu. Zaczęły ją wprawdzie nieźle, do stanu 10:10 nie dając gościom okazji do zdobycia przewagi punktowej. Tyle że w kolejnych minutach coś się w legionowskiej drużynie zacięło, zaś „góralki” skwapliwie to wykorzystały, koncertowo finiszując w wygranym do 15 czwartym secie. Cały, trwający niespełna dwie godziny, poniedziałkowy pojedynek zasłużenie wygrały więc 3:1, dzięki czemu w świetnych nastrojach mogły udać się w długą drogę do domu.

Następne ligowe starcie Novianki zaliczą w najbliższą sobotę (20 stycznia). W szesnastej rundzie spotkań zmierzą się na wyjeździe z piątą w tabeli drużyną MKS COPCO Imielin. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.00.

LTS Legionovia Legionowo – SMS PZPS Szczyrk I 1:3 (20:25, 25:14, 19:25, 15:25)