Gra Legionovii Legionowo w tym sezonie ciągle nie może trafić na właściwe tory. Gdy już wydaje się, że drużyna się przełamała, przychodzi – pechowa zazwyczaj – porażka. Tak właśnie było w ostatniej ligowej kolejce, w której legionowianie przegrali po samobójczym golu 0:1 z Victorią Sulejówek.

Mecz został rozegrany w sobotę (16 września) o godzinie 19.00 w Sulejówku. Od pierwszego gwizdka sędziego Legionovia prezentowała się całkiem nieźle, kontynuując w pewnym sensie dobrą grę z poprzedniej kolejki, kiedy to przekonująco pokonała u siebie 3:0 ŁKS Łomżę. Mimo ładnej dla oka, ofensywnej gry podopieczni trenera Marcina Broniszewskiego nie mogli niestety znaleźć drogi do bramki Victorii. Ta z kolei w pierwszych 45 minutach również potrafiła groźnie zaatakować. Tym razem jednak defensywa legionowian spisywała się bez większych zarzutów.

Po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej Legionovia kontynuowała swoją dobrą grę. Niestety, w 67 minucie, po jednym z kontrataków gospodarzy, piłka dośrodkowana w pole karne pechowo odbiła się od Andrzeja Krajewskiego i wpadła do siatki gości. Ich golkiper Michał Brudnicki nie miał praktycznie żadnych szans, aby to wybronić. Podrażnieni tym faktem piłkarze Legionovii natychmiast rzucili się do odrabiania strat, tym razem jednak bezskutecznie. Gospodarzom udało się dowieźć skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra.

Po porażce w Sulejówku podopieczni Marcina Broniszewskiego ponownie znaleźli się w strefie spadkowej. Szansa na podreperowanie dorobku punktowego nadarzy już w najbliższy weekend. W najbliższą sobotę (23 września) Legionovia podejmie na własnym boisku Wartę Sieradz. Początek spotkania o godzinie 16.00.

Victoria Sulejówek – Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)

Bramka: Andrzej Krajewski (67’ s).

Victoria: Kwiatkowski – Musialik, Arak, Dębski, Wielgosz, Kozłowski (80′ Majchrzak), Wróbel, Wilanowski, Świątek (80′ Jonasz), Rudnicki (74′ Dźwigała), Śliwka (90′ Jankowski).

Legionovia: Brudnicki – Buczkowski, Zaklika, Szwed (78′ Sonnenberg), Papazjan, Kunca (70′ Basiuk), Dudek (70′ Mroczek), Wojdyga, Mitura (78′ Barć), Gibas, Krajewski.