Ciężko powiedzieć, czy to już przełamanie, ale drugie zwycięstwo Legionovii Legionowo bez wątpienia cieszy kibiców, a samym piłkarzom dodaje bezcennej pewności siebie i wiary, że ten sezon można jeszcze uratować. W minioną sobotę podopieczni trenera Broniszewskiego pewnie, bo aż 3:0, pokonali u siebie ŁKS Łomżę.

Ten sezon w wykonaniu Legionovii, póki co, nie jest – delikatnie mówiąc – zbyt udany. Na sześć dotychczasowych meczów legionowianie aż pięć przegrali i tylko jeden wygrali. W sobotę wszyscy liczyli więc na to, że zespołowi uda się w końcu przełamać i podnieść się po pogromie w Grodzisku Mazowieckim z poprzedniej kolejki.

Pierwsza połowa meczu z ŁKS-em nie była specjalnie porywająca. Było dużo walki, z której jednak nic konkretnego nie wynikało. Z minuty na minutę gra legionowian na szczęście zaczynała wyglądać coraz lepiej. Przełomowym momentem pierwszych 45 minut była czerwona kartka dla zawodnika ŁKS-u Kamila Dobrowolskiego. W 39 minucie nieprzepisowo zatrzymał on wychodzącego z kontratakiem jednego z graczy Legionovii i za ten faul zobaczył drugi w tym meczu żółty kartonik. Grając w przewadze jednego zawodnika, podopieczni trenera Broniszewskiego zaczęli jeszcze śmielej atakować. Do przerwy nie udało im się już jednak strzelić gola.

Po zmianie stron obraz gry wiele się nie zmienił. Legionovia nadal przeważała, a zespół z Łomży musiał nastawić się przede wszystkim na defensywę, szukając swoich szans w kontrataku. Upragniona bramka padła w 54 minucie, a jej strzelcem był Mateusz Szwed. Legionowianie poszli za ciosem i zaledwie cztery minuty później Dawid Papazjan podwyższył prowadzenie. Dalsza część meczu przebiegała już pod pełną kontrolą gospodarzy. W 94 minucie wynik na 3:0 ustalił Kacper Kotarwas. Warto tu wspomnieć, że zarówno dla Szweda, jak i Koterwasa były to debiutanckie bramki w barwach Legionovii, a pierwsze w tym sezonie czyste konto dla legionowskiego klubu zachował debiutujący między słupkami drużyny z Legionowa Michał Rudnicki. Co ciekawe, ten 26-letni bramkarz, znany chociażby z występów w Polonii Warszawa, do Legionovii dołączył ledwie kilka dni przed meczem z Łomżą.

W następnej kolejce legionowianie zagrają na wyjeździe z Victorią Sulejówek. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 16 września o godzinie 19.00.

KS Legionovia Legionowo – ŁKS Łomża 3:0 (0:0)

Bramki: Szwed (54’), Papazjan (58’), Koterwas (94’)

Legionovia: Brudnicki – Buczkowski, Zaklika, Szwed (67’ Sonnenberg), Papazjan (90’ Koterwas), Kunca (67’ Barć), Wojdyga, Mitura (90’ Keller), Radionow (81’ Dudek), Gibas, Krajewski.

ŁKS: Rosiak – Dobrowolski, Weremko, Walczak (46’ Bernatowicz), Maćkowski (67’ Silva), Mich, Azikiewicz (73’ Świderski), Żebrowski, Khorolskyi (79’ Pawczyński), Kuźma, Radaszkiewicz (79’ Mordasiewicz).