Na pewno nie o takim debiucie w meczu ligowym na ławce trenerskiej Legionovii Legionowo marzył jej świeżo upieczony szkoleniowiec, Marcin Woźniak. Jego drużyna, dowodzona przez nowego kapitana Dariusza Zjawińskiego, przegrała aż 0:3 z Concordią Elbląg. Mecz inaugurujący nowy sezon został rozegrany w sobotę 5 sierpnia na boisku przy Parkowej.

W wyjściowej jedenastce Legionovii na sobotni mecz z Concordią znalazło się zaledwie pięciu zawodników, którzy reprezentowali klub w zeszłym sezonie. Reszta to gracze, którzy do drużyny dołączyli dopiero w okresie przygotowawczym. Nic zatem dziwnego, że w poczynaniach legionowian na boisku raził przede wszystkim brak zgrania. Rywal także nie pokazał wielkiego futbolu, ale potrafił za to bezbłędnie potrafił wykorzystać swoje – nieliczne zresztą – szanse na zdobycie gola. Pierwsza bramka dla drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego padła już w 12 minucie. W sytuacja sam na sam z bramkarzem Novii Jakubem Grzegorzewskim lepszy okazał się gracz Concordii Łukasz Kopka, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Legionovia, mimo intensywnych starań, nie potrafiła skutecznie odpowiedzieć elblążanom. Ci z kolei w 29 minucie kolejnym celnym trafieniem zakończyli swoją tak naprawdę drugą groźną akcję w tym meczu. Golkipera Legionovii strzałem z narożnika pola karnego pokonał Joao Augusto. Trzecia i ostatnia w tym meczu bramka dla gości padła tuż po przerwie i był to tak naprawdę prezent od defensywy Legionovii. Jeden z jej obrońców tak pechowo wznowił piłkę spod własnej bramki, że ta trafiła w napastnika Concordii, Kacpra Sionkowskiego, po czym wpadła do siatki. Przy wyniku 0:3 legionowianie nadal nie potrafili znaleźć drogi do bramki gości. Nie pomogło im nawet to, że od 55 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył strzelec pierwszej bramki, Łukasz Kopka.

Szansa na zrekompensowanie kibicom tego fatalnego początku sezonu Legionovia będzie miała już w najbliższy piątek 11 sierpnia. W drugiej kolejce podopieczni trenera Marcina Woźniaka o godzinie 18.00 zmierzą się na wyjeździe z Mławianką Mława. Następny mecz domowy legionowianie zagrają w sobotę 19 sierpnia. O 16.00 w meczu derbowym zmierzą się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Legionovia Legionowo – Concordia Elbląg 0:3 (0:2)

Bramki: Łukasz Kopka (12′), Joao Augusto (29′), Kacper Sionkowski (49′)

Legionovia: Jakub Grzegorzewski – Łukasz Buczkowski, Konrad Zaklika, Dariusz Zjawiński (57′ Dawid Papazjan), Grzegorz Wojdyga, Bartosz Mroczek (73′ Piotr Sonnenberg), Michał Barć, Jevhen Radionov (68′ Stanisław Mitura), Mikołaj Gibas (46′ Piotr Basiuk), Andrzej Krajewski, Kacper Koterwas (46′ Mateusz Szwed).

Concordia: Dominik Sasiak – Gracjan Szpucha, Piotr Jakubowski, Szymon Mroczko, Radosław Bukacki, Szymon Drewek (46′ Radosław Nowicki), Mateusz Szmydt (89′ Oskar Kottlenga), Łukasz Kopka, Mateusz Jońca (89′ Maciej Kaczorowski), Joao Augusto Fortunato Mariano (87′ Oskar Bartosiński), Kacper Sionkowski (80′ Jakub Rękawek).