Mająca w swojej pieczy między innymi gminne lokale komunalne oraz socjalne spółka KZB Legionowo kontynuuje modernizacyjną ofensywę. Jej pozytywne rezultaty widać od niedawna w dwóch kolejnych budynkach: przy ulicach Kwiatowej 90 i Targowej 62, gdzie gruntownie wyremontowano klatki schodowe. Końcowy efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania mieszkańców.

Przed mniej więcej trzema laty solidny, murowany, jeszcze przedwojenny budynek przy ulicy Kwiatowej 90 został poddany termomodernizacji, wykonano w nim też nowe instalacje centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Teraz przyszła pora na remont dwóch znajdujących się tam klatek schodowych. Podobnie rzecz się miała z budynkiem przy ulicy Targowej 62, który również – przy wykorzystaniu dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – zaliczył termiczny lifting i czekał tylko na zajęcie się przez budowlańców klatką schodową. A skoro były już gotowe plany, w obu przypadkach przyszedł wreszcie czas na ich realizację.

Wzięła się za nią sprawdzona na lokalnym rynku, wyłoniona w konkursie ofert legionowska firma Bogusław Wysocki Murarstwo – Dekarstwo – Malarstwo. Ponieważ w spółce KZB solidność i jakość stawiane są na pierwszym miejscu, zakres przewidzianych robót był bardzo szeroki. Zaczęto od zeskrobania i zmycia starej farby, a następnie skucia wysłużonych, odparzonych tynków znajdujących się na klatkach schodowych. Później przyszła pora między innymi na gruntowanie podłoży, tynkowanie ścian i sufitów, położenie gładzi gipsowych, no i dwukrotne malowanie. W ramach modernizacji zajęto się również miniowaniem krat i balustrad (część z nich podwyższono), uporządkowaniem instalacji natynkowych, a także wymianą parapetów wewnętrznych na nowe, wykonane z konglomeratu i osłonięcie wypukłych narożników metalowym kątownikiem. Istotnym elementem części inwestycji było skucie starych posadzek i ułożenie całkiem nowych, wykonanych z estetycznego, trwałego gresu. Finalny efekt prac śmiało można, jako się rzekło, uznać za spektakularny.

Wprawdzie przez ponad dwa tygodnie, za sprawą robót remontowych, mieszkańcy obu budynków musieli znosić pewne drobne komplikacje, ale żaden z nich nie miał później wątpliwości, że warto było poczekać na ich zakończenie. Nie ma ich też (i nigdy nie miał) sam inwestor. – Mimo że spora część zarządzanych przez nas obiektów liczy sobie już kilkadziesiąt lat, a ich konstrukcja często uniemożliwia wykonanie poważniejszych modernizacji, w każdym przypadku staramy się poprawić komfort życia mieszkańców. Na tyle, na ile to jest możliwe, zarówno pod względem technicznym, jak też finansowym. Cieszę się, że w budynkach przy Kwiatowej oraz Targowej udało się wszystko przeprowadzić z takim dobrym skutkiem – mówi Irena Bogucka, prezes zarządu spółki KZB Legionowo.

Poprzedni artykułBombowo jak w Bombaju!
Następny artykułDo góry dnem
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.