Członkowie ekipy Winter Swimmers Legionowo mają za sobą udział w kolejnych w bieżącym sezonie zawodach. Tym razem, w sobotę (4 marca), dwóch doświadczonych pływaków – Piotr Rapacki oraz Piotr Mikołajczyk rywalizowało podczas odbywającej się w Stężycy imprezy pod nazwą Vistula Winter Swimming II.

Chociaż – za sprawą wieku oraz pływackiego stażu – już doświadczeni, obaj zawodnicy z drużyny trenowanej przez Michała Perla debiutowali na wybranych przez siebie dystansach. No i wstydu klubowi nie przynieśli. Ścigając się w wodzie o temperaturze tylko nieznacznie przekraczającej trzy stopnie Celsjusza, spisali się całkiem nieźle na tle rywali z całego kraju. Piotr Mikołajczyk wywalczył brązowy medal na dystansie 500 m, zaś Piotr Rapacki w wyścigu na 740 m dopłynął do mety piąty. Nic dziwnego, że obaj byli zadowoleni ze swoich startów, podkreślając zarazem stojącą na bardzo wysokim poziomie organizację zawodów, wspaniałą atmosferę, przepyszne jedzenie i doskonałe zaplecze przygotowane na miejscu dla zimowych pływaków. Zadowolony, co zrozumiałe, jest również ich legionowski trener. – Debiut tej dwójki na wskazanych dystansach śmiało można uznać za udany. Dlatego i jeden, i drugi Piotr z optymizmem patrzą w przyszłość i stawiają kolejne kroki w kierunku królewskiego dystansu, czyli tysiąca metrów – zapowiada Michał Perl.

Już wkrótce pływaków z grupy Winter Swimmers Legionowo czeka kolejne ważne sportowe wyzwanie. W najbliższą sobotę (18 marca) wybierają się oni do Poznania na Długodystansowe Zimowe Mistrzostwa Polski. Oczywiście z nadziejami na kolejne udane starty, rekordy i medale.

Poprzedni artykułSmutna powTURka
Następny artykułNowa „Miejscowa na Weekend”
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.