Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie mijający rok w PWK „Legionowo” Sp. z o. o. obfitował w wiele inwestycji nie tylko z zakresu budowy oraz wymiany sieci, przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych, jak również w zakresie inwestycji kubaturowych oraz technologicznych. Widać już i czuć, także w smaku, ich rezultaty.

Nowe inwestycje oraz prace modernizacyjne nie ominęły obiektów strategicznych, takich jak pompownie ścieków, stacje uzdatniania wody i inne obiekty wodno-kanalizacyjne. Modernizacji podległy również systemy informatyczno-elektroniczne obsługujące klientów PWK oraz samo przedsiębiorstwo. Już około 4 tysiące klientów korzysta z elektronicznej formy rachunku „e-faktura”, co daje liczbę kilkunastu tysięcy mieszkańców i jest to około połowa legionowian. Z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta korzysta już 800 klientów. Należy podkreślić, że cyfryzacja w tym wypadku wpływa pozytywnie także na ochronę środowiska. Przedsiębiorstwo zmodernizowało również infrastrukturę informatyczną firmy, poprzez wymianę serwerów i macierzy informatycznych.

Wodociągi miejskie mogą się też pochwalić, że jako jedno z nielicznych przedsiębiorstw w Polsce w pełni wdrożyło system zdalnego odczytu wodomierzy. Na 10075 wszystkich wodomierzy 10074 to wodomierze zdalne. Jeden mieszkaniec ma wodomierz bez nakładki radiowej. Odczyt zdalny jest o tyle wygodny, że inkasent nie musi przychodzić co miesiąc, zapisując odczyt miesięczny.
Dobiega końca budowa garażu na specjalistyczne samochody asenizacyjne na terenie Punktu Zlewnego Ścieków „Łajski”, o czym informujemy na bieżąco. Jest to również ważna inwestycja naszych wodociągów.

W myśl hasła „PWK DLA EKOLOGII” wodociągi zrewitalizowały u zbiegu ulic Tadeusza Kościuszki, Zygmunta Krasińskiego i Jana Matejki, przy rondzie imienia Andrzeja Paszkowskiego, przyległy teren, tworząc Park Kieszonkowy II. Ekologia w przedsiębiorstwie wodociągowym to także postawienie na instalacje fotowoltaiczne. PWK Legionowo wykonało łącznie 466 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 200 kWp. Pierwsza farma fotowoltaiczna powstała na terenie głównej siedziby PWK przy ul. Kościuszki, na terenie SUW „Piaski” oraz SUW „Łajski” i Punktu Zlewnego Ścieków „Łajski”. To kolejny projekt proekologiczny legionowskich wodociągów. A rok 2023 zapowiada się równie pracowicie, ponieważ PWK „Legionowo” Sp. z o.o. przygotowuje już w mieście kolejne inwestycje.

Poprzedni artykułCo komu, panie, po szampanie!
Następny artykułZ naCISkiem na osobowość
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.