Sokół Serock i Legionovia II Legionowo – te dwa zespoły zajmują obecnie pozycje wiceliderów w swoich ligach. Pozostałe dwie drużyny z powiatu legionowskiego, czyli Dąb Wieliszew i Madziar Nieporęt, po niezłym początku sezonu mają teraz gorszy okres, co poskutkowało tym, że obie drużyny spadły w dół tabeli.

W dwunastej kolejce V ligi w grupie I Sokół Serock bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Huraganem Wołomin. Z kolei bilans drużyn z naszego powiatu w trzynastej kolejce ligi okręgowej w grupie Warszawa I to zwycięstwo, remis oraz porażka. Komplet punktów wywalczyła tylko Legionovia II Legionowo, która na wyjeździe wygrała 2:0 z KS Halinów. Natomiast wynikiem 1:1 zakończyło się domowe starcie Dębu Wieliszew z Wichrem Kobyłka, a porażkę 1:3 na własnym boisku zaliczył Madziar Nieporęt w pojedynku z PKS Radość.

Wszystkie drużyny z powiatu legionowskiego swoje mecze w następnej kolejce rozegrają w sobotę 5 listopada. O godzinie 13.00 Sokół Serock zagra u siebie z MKS Ciechanów, o 15.30 Legionovia II Legionowo, również na własnym boisku, podejmie KS Łomianki, o 11.00 Dąb Wieliszew zmierzy się na wyjeździe z Bugiem Wyszków, a Madziar Nieporęt o 15.30, również z meczu wyjazdowym, zagra z KS Wesoła.