Soccer Ball in Goal Net --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Drużyny piłkarskie z powiatu legionowskiego z kolejki na kolejkę coraz lepiej radzą sobie w swoich klasach rozgrywkowych. Po pięciu seriach meczów w piątej lidze i lidze okręgowej aż trzy zespoły plasują się na podium, a czwarty jest tuż za nim.

Zajmujący trzecie miejsce w tabeli piątej ligi Sokół Serock w ostatniej kolejce rozbił u siebie 9:1 Wkrę Żuromin. W przyszły weekend Sokół będzie pauzował, zaś w kolejnym meczu serocczanie, ponownie na własnym boisku, zmierzą się z ekipą PAF Płońsk.

W tabeli ligi okręgowej wiceliderem jest Dąb Wieliszew, Legionovia II Legionowo zajmuje trzecie miejsce, a Madziar Nieporęt jest szósty. Dąb i legionowska „dwójka” zgromadziły dotąd po dziesięć punktów, natomiast Madziar o punkt mniej. W ostatniej kolejce drużyna z Wieliszewa wygrała u siebie 5:1 ze Startem Otwock, Legionovia II na własnym boisku pokonała 3:0 KS Wesoła, a Madziar przegrał na wyjeździe 2:3 z KS Halinów.

W kolejnych meczach Dąb Wieliszew zmierzy się na wyjeździe z Białymi Orłami Warszawa (18 września, godz. 18.00), zaś Legionovia II Legionowo w wyjazdowym spotkaniu derbowym zagra z Madziarem Nieporęt (17 września, godz. 10.00).