Kacper Kaczorowski

Piłkarska karuzela transferowa w Legionovii Legionowo nadal się kręci. Tym razem jednak więcej mamy zawodników, którzy z niej zsiadają, niż na nią wchodzą. Spośród trzech zawodników, którzy w ostatnim tygodniu pożegnali się z legionowskim klubem, najbardziej bolesna jest z pewnością strata Piotra Bujaka, który przeszedł do Wieczystej Kraków.

Niespełna 20-letni środkowy obrońca trafił do Legionowa na początku 2019 roku z Varsovii. Początkowo trenował w Akademii, później w drużynie rezerw, a w ostatnich dwóch sezonach był wiodąca postacią pierwszego zespołu. Rozegrał w nim w sumie 53 spotkania – 49 w rozgrywkach ligowych i cztery w Mazowieckim Pucharze Polski.

Kolejni dwaj piłkarze, którzy właśnie odeszli z Legionovii, to Sebastian Pociecha i Yevhen Korokhov. Pierwszy z nich spędził w Legionowie niecałe pół roku. Zaliczył łącznie 16 występów w rozgrywkach III ligi i Mazowieckiego Pucharu Polski. Korokhov do Novii dołączył natomiast w kwietniu bieżącego roku i zagrał tylko w jednym meczu Mazowieckiego Pucharu Polski. Sebastian Pociecha przeszedł do Olimpii Zambrów, a zawodnik z Ukrainy zasilił szeregi drużyny Obołoń Kijów.

Dobrą wiadomością jest natomiast to, że defensor Kacper Kaczorowski zdecydował o przedłużeniu umowy z Legionovią o kolejny rok, czyli do 30 czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia o jeszcze jeden rok. Kaczorowski do Legionowa trafił w przerwie zimowej sezonu 2019/2020. Do tej pory w barwach Novii rozegrał on 87 spotkań na poziomie II i III ligi oraz w Mazowieckim Pucharze Polski.