Zamiast przygotowywać się do sylwestrowych szaleństw, ostatniego dnia minionego roku pracownicy legionowskiego ratusza wraz z przedstawicielami kolei oraz wykonawcy inwestycji wzięli pod lupę zamknięty właśnie na czas budowy tunelu przejazd w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej. Żadnych „kwiatków” tam na szczęście nie odkryli.

W przypadku tego rodzaju inwestycji – długotrwałych, kosztownych i mocno ingerujących w lokalną infrastrukturę, takie wizytacje stanowią „oczywistą oczywistość”. Dlatego tuż po zamknięciu przeprawy dla kierowców złożona ze specjalistów komisja udała się na miejsce, aby ocenić stan zabezpieczeń przyszłego placu budowy; sprawdzić, czy wszystko jest tam jak należy i ocenić, czy można już ruszać z przygotowaniami do wykonania przewidzianego w tym miejscu tunelu drogowego. Im szybciej to nastąpi, tym oczywiście lepiej, bo wedle podpisanej w październiku 2020 roku umowy wykonawca, czyli firma INTOP Warszawa, ma zrealizować inwestycję w dwa lata.

Jak już informowaliśmy, chociaż przejazd Polna-Kwiatowa jest zamknięty dla zmotoryzowanych, wciąż – nadkładając nieco drogi – mogą z niego korzystać piesi. Kilkadziesiąt metrów dalej, w ulicy Przemysłowej, przygotowane dla nich zostało tymczasowe przejście, czynne codziennie od 6.00 do 18.00.