Popularna miejska przychodnia „na górce”, a oficjalnie Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo”, wzbogaci się wkrótce o nowy ambulans. W czwartek (10 października) prezes Dorota Glinicka otrzymała symboliczny, opiewający na 400 tys. zł czek umożliwiający zakup specjalistycznego pojazdu.

Środki na nową karetkę dla ZOZ „Legionowo” zostaną przekazane w ramach ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”. Oficjalnych formalności związanych z tą pożyteczną dla pacjentów transakcją dokonano 10 października, kiedy to podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński, w obecności wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipery, podpisał z prezes zarządu ZOZ-u umowę w tej sprawie oraz przekazał wspomniany czek.

Nowy ambulans – „typ C” ze specjalistycznym zespołem, jeszcze w tym roku rozpocznie służbę w miejscu wyczekiwana w Legionowie, zastępując wysłużoną, dziesięcioletnią karetkę, która zdążyła już przejechać, bagatela, aż pół miliona kilometrów! Z drugiej strony trudno się takiemu przebiegowi dziwić, skoro w ubiegłym roku na terenie powiatu karetki były wysyłane do akcji prawie dziewięć tysięcy razy…