To nie był dobry tydzień dla Legionovii KZB Legionowo. Najpierw, przegrywając z drugą drużyną Legii Warszawa, odpadła ona z okręgowego Pucharu Polski, a trzy dni później w ligowym spotkaniu została rozbita na wyjeździe przez Unię Skierniewice. Mimo tej porażki legionowianom udało się utrzymać drugą pozycję w tabeli. Ich strata do lidera wzrosła już jednak do aż trzynastu punktów.

Trzy dni po meczu pucharowym piłkarze Legionovii KZB Legionowo w piątej kolejce grupy mistrzowskiej mierzyli się na wyjeździe z aspirującą do miejsca na ligowym podium Unią Skierniewice. Spotkanie to nie mogło chyba zacząć się dla przyjezdnych gorzej, już bowiem w pierwszej minucie i w pierwszej akcji meczu skierniewiczanom udało się wyjść na prowadzenie. Gola zdobył Piotr Kłąb. Zaledwie dwadzieścia cztery minuty później było 2:0 dla Unii. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Czarnecki. Nie wszystko jednak wydawało się stracone, bo jeszcze w pierwszej połowie legionowianom udało się zdobyć bramkę kontaktową. Rzut karny w 35 minucie pewnie wykorzystał Patryk Koziara.

Niestety, nadzieje na przewiezienie ze Skierniewic jakichś punktów nie trwały długo. Po zmianie stron gospodarze zagrali wręcz koncertowo. Dość powiedzieć, że w ciągu zaledwie dwudziestu minut zdołali wbić Legionovii trzy kolejne gole. Dwa z nich – w 48 i 53 minucie – strzelił Patryk Dzięgielewski, a bramkę na 5:1 w 66 minucie zdobył Mateusz Stępień. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się prawdziwym pogromem, podopieczni trenera Michała Pirosa zdołali jeszcze poderwać się do boju i w samej końcówce meczu zdobyli dwie bramki. Pierwszą z nich w 78 minucie strzelił Andrzej Trubeha, a drugą pięć minut później wbił Marcin Kluska. Na dogonienie nieco rozluźnionych wysokim prowadzeniem gospodarzy było już jednak za późno.

W następnej trzecioligowej kolejce Legionovia KZB Legionowo zmierzy się u siebie z Jagiellonią II Białystok. Spotkanie zaplanowano na sobotę 8 maja na godzinę 12.00.

Unia Skierniewice – Legionovia Legionowo 5:3 (2:1)

Bramki: Kłąb (1’), Czarnecki (24’), Dzięgielewski (48’, 53’), Stępień (66’) – Koziara (35’), Trubeha (78’), Kluska (83’)

Unia: Brudnicki – Łojszczyk (75’ Wilanowski), Czarnecki, Stępień, Pieńkowski (88’ Kudriawcew), Makuch (68’ Waśniowski), Kowalczyk, Dudziński, Kłąb (68’ Berłowski), Karasek, Dzięgielewski (75’ Jasiński).

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski (60’ Turkowski), Bujak, Choroś, Karabin (60’ Worach), Kluska, Dobrogost (65’ Witecki), Koziara, Bajdur, Lewandowski (50’ Papazjan), Trubeha.