We wtorek (26 kwietnia) organizatorzy punktu szczepień powszechnych tworzonego w legionowskiej Lodowej Arenie otrzymali pozytywną decyzję Wojewody Mazowieckiego, co oznacza zielone światło dla jego uruchomienia. Konkretna data rozpoczęcia tam szczepień zostanie uzgodniona z Odziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak głosi urzędowy komunikat, dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ, po przeprowadzeniu analizy zgłoszonych Punktów Szczepień Powszechnych, szczególnie w kontekście dotychczasowych doświadczeń w realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na terenie województwa, zdecydował o utworzeniu nowych Punktów Szczepień Powszechnych. A następnie przekazał ich listę mazowieckiemu wojewodzie. Jedna ze znajdujących się na niej pozycji dotyczy, jako się rzekło, utworzenia przez miasto, spółkę KZB oraz Zespół Opieki Zdrowotnej „Legionowo” punktu szczepień w Lodowej Arenie.

Według nieoficjalnych informacji obecnie trwa oczekiwanie na włączenie nowej placówki do krajowego systemu. Więcej informacji w sprawie jej otwarcia dla pacjentów ma się pojawić w przyszłym tygodniu.