Kolejny świetny mecz w wykonaniu piłkarzy Legionovii KZB Legionowo. Po wysokim zwycięstwie nad GKS Wikielec podopieczni Michała Pirosa awansowali na drugie miejsce w tabeli i na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie udział w grupie mistrzowskiej.

Sobotnie (13 marca) spotkanie rozgrywane na stadionie przy Parkowej zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy. Podobnie jak ubiegłotygodniowy mecz z rezerwami Jagiellonii Białystok, także starcie z GKS-em Legionovia rozpoczęła w rewelacyjnym stylu. Już w 11 minucie udało się jej wyjść na prowadzenie. Precyzyjnym strzałem tuż sprzed linii pola karnego popisał się Michał Bajdur i było 1:0. Szybko strzelona bramka dodała tylko Legionovii wiatru w żagle. Drużyna Michała Pirosa cały czas dominowała, nie dając rywalowi okazji do tego, aby na poważnie zagroził bramce miejscowych.

Swoją świetną grę Legionovia przypieczętowała drugą bramką zdobytą w 26 minucie przez najlepszego strzelca jesieni w drużynie gospodarzy, Andrzeja Trubehę. Popisał się on indywidualną akcją i fenomenalnym strzałem z 20 metra, po którym bramkarzowi gości nie pozostało nic innego, jak tylko wyciągnąć piłkę z siatki. Andrzej Trubeha był również strzelcem trzeciej w tym meczu bramki dla Legionovii. W 52 minucie z zimną krwią wykorzystał on dośrodkowanie Michała Bajdura z rzutu rożnego, ustalając tym samym wynik spotkania. Choć mógł on być jeszcze wyższy. Doskonałą okazję do tego, aby go podwyższyć, miał bowiem jeszcze Dariusz Zjawiński, lecz niestety zabrakło mu trochę skuteczności.

Przed podopiecznymi trenera Michała Pirosa jeszcze dwa mecze w rundzie zasadniczej: 21 marca o godzinie 11.15 Legionovia zagra na wyjeździe z Pelikanem Łowicz, a na koniec podejmie u siebie Błoniankę Błonie. Mecz ten zaplanowano na 27 marca na godzinę 15.00.

Legionovia Legionowo – GKS Wikielec 3:0 (2:0)

Bramki: M. Bajdur (11′), A. Trubeha (26′, 52′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański (82′ Karabin), Koziara, Zjawiński, Kluska (82′ Lewandowski), Bajdur (74′ Turkowski), Mroczek (66′ Dobrogost), Trubeha (74′ Papazjan).

GKS Wikielec: Wojno – Jajkowski, Kacperek, Otręba, Korzeniewski (74′ Serbintowicz), Cistowski (46′ Wójcik), Jankowski, Szypulski, Suchocki (46′ Grzybowski), Rosoliński (74′ Wacławski), Bartkowski (80′ Sobociński).

Żółte kartki: Trubeha, Zjawiński – Kacperek, Bartkowski, Szypulski.