fot. www.kslegionovia.pl

Andrzej Trubeha, czyli obecnie najskuteczniejszy zawodnik Legionovii KZB Legionowo, zakończoną właśnie piłkarską jesień może zaliczyć do naprawdę udanych. Niedawno został on wybrany do jedenastki rundy jesiennej trzeciej ligi w grupie I, wyłonionej w rankingu ogłoszonym przez tygodnik „Piłka nożna”.

Osiem goli strzelonych jesienią w 17 rozegranych przez Legionovię spotkaniach musiało zrobić spore wrażenie na redakcji magazynu. Można tylko liczyć, że po zakończeniu całego sezonu legionowski napastnik z tej jedenastki nie wypadnie. Andrzej Trubeha jest zawodnikiem Legionovii KZB Legionowo od rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Pierwsze mecze w żółto-czerwono-białych barwach rozgrywał więc jeszcze na drugoligowych boiskach. Na centralnym szczeblu rozgrywek udało mu się zdobyć cztery bramki, z czego hat-trickiem popisał się w wygranym 5:2 przez Legionovię meczu z innym spadkowiczem, Gryfem Wejherowo.

Andrzej Trubeha urodził się w Jarosławiu na Ukrainie. Napastnik jest wychowankiem JKS 1909 Jarosław. Jeszcze jako junior przeszedł do Stali Rzeszów. To właśnie w tym zespole zaczynał swoją seniorską karierę. Po czterech sezonach spędzonych w Rzeszowie, zarówno w pierwszej drużynie Stali, jak i w jej rezerwach, przeniósł się do Górnika Zabrze. Po dwóch sezonach gry na Górnym Śląsku Andrzej Trubeha został zawodnikiem Stali Stalowa Wola. Ostatnim klubem, w którym 22-letni napastnik występował przed przejściem do Legionovii, był KKS Kalisz.