Patrząc przez pryzmat edukacyjnych korzyści dla dzieci i młodzieży, zamknięte na cztery spusty szkoły to bez wątpienia duży problem. Z perspektywy zarządzającej legionowską bazą oświatową spółki KZB opustoszałe budynki dają jednak większą możliwość prowadzenia bieżących napraw i modernizacji. Na przykład, jak ostatnio w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 oraz w Królewskiej Dwójce, gwarantujących między innymi – dosłownie i w przenośni – stabilniejsze podłoże pod informatyzację.

Tak się jakoś ostatnio złożyło (wiadomo, czas robi swoje), że podłoga pracowni informatycznej w legionowskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 stanowczo zaczęła domagać się już przejścia na emeryturę. Stare podłoże z PCV ani dobrze nie wyglądało, ani nie posiadało zalet związanych z jego codzienną eksploatacją. Podobnie było w przypadku podłogi izolatorium, jakie zgodnie z aktualnymi wymaganiami sanitarnymi urządzono na terenie II Liceum Ogólnokształcącego. W tej sytuacji decyzja kierownictwa opiekującej się szkolnymi obiektami legionowskiej spółki KZB mogła być tylko jedna: wymieniamy! – Rzeczywiście, biorąc pod uwagę stan tych podłóg, a także okoliczności sprzyjające ich całkowitej wymianie, to było jedyne rozsądne posunięcie. Postanowiliśmy ją przeprowadzić jeszcze w tym roku, aby wszystkie pomieszczenia były już przygotowane na, mam nadzieję, rychły powrót do szkół uczniów – tłumaczy Irena Bogucka, prezes spółki KZB Legionowo.

Jeżeli chodzi o szczegóły tej najświeższej oświatowej inwestycji, rozpoczęta 10 grudnia br. wymiana obejmie łącznie 65 metrów kwadratowych podłogi w obydwu placówkach. Na miejsce płytek z PCV – budowlano-wykończeniowego reliktu minionej epoki, pojawi się tam popularna, estetyczna, a przy tym wytrzymała wykładzina typu Tarkett. Zakres prac obejmie usunięcie istniejącej podłogi z PCV ułożonej na szlichcie cementowo-piaskowej, a następnie utylizację pozyskanego w ten sposób materiału. W celu przygotowania posadzki pracownicy firmy Multi-Floors z Kochanowa Wieniawskiego uzupełnią również wszelkie ubytki i naprawią pęknięcia, po czym zajmą się frezowaniem nierówności. W kolejnym etapie prac w pomieszczeniach znajdzie się wylewka samopoziomująca, na której będzie już mogła spocząć jasna tarkettowa wykładzina. Roboty prowadzone teraz w placówkach położonych przy ul. Królowej Jadwigi mają się zakończyć jeszcze przed świętami.

Poprzedni artykułTrubeha w jedenastce jesieni
Następny artykułNadziały się na Grot
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.