fot. flickr.com

Zarząd Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął coroczny konkurs na wakacyjny pobyt dla młodych osób z rodzin dotkniętych skutkami alkoholizmu. Zajęcia organizowane przez lokalne organizacje pozarządowe pozwolą ich uczestnikom – także z Legionowa i okolic – skorzystać z wypoczynku połączonego z zajęciami promującymi zdrowy styl życia oraz dotyczącymi problematyki uzależnień.

Coroczna akcja Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej „Na wakacje po uśmiech” stanowi letnią kontynuację programów profilaktycznych i socjoterapeutycznych prowadzonych przez różne organizacje w trakcie roku szkolnego. Od 15 lat pozwala ona dzieciom i młodzieży budować podczas wyjazdów w atrakcyjne turystycznie miejsca poczucie własnej wartości, a także uczyć się radzenia sobie z problemami. W tym roku przeznaczono na ten cel prawie dwa miliony złotych. – Są to wyjazdy dla dzieci, które mają trudną sytuację, z rodzin, które wymagają wsparcia. Często są to ich jedyne pobyty z dala od miejsca i osób, poza domem, w którym na co dzień piętrzą się problemy. To dobrze, że mimo obecnej sytuacji udało się akcję „Na wakacje po uśmiech” zorganizować – podkreśla Elżbieta Lanc z Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Wśród ponad dwudziestu instytucji i organizacji, które otrzymały dofinansowanie, znalazła się legionowska Fundacja Aktywność Dla Wszystkich. Na realizację projektu pod nazwą „Na wakacje po uśmiech/zdrowo i wesoło” otrzymała ona 97 tys. zł. Wszystkie wsparte przez wojewódzki samorząd oferty przewidują zorganizowane formy wypoczynku na terenie Polski, podczas których dzieci i młodzież z rodzin dotkniętych skutkami alkoholizmu przez co najmniej 14 dni będą mieć nie tylko możliwość odpoczywania w innym niż codzienne otoczeniu, ale też brania udziału w zajęciach wspierających.

Poprzedni artykułTablica ku pamięci
Następny artykułŚmierć w wodzie
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.