fot. KPP Legionowo

Wszczął awanturę, a gdy dowiedział się, że zostanie zatrzymany w związku z wystawionym za nim listem gończym, wpadł w szał i zaczął grozić oraz ubliżać interweniującym policjantom. 29-letni mężczyzna trafił już do więzienia.

Mundurowi zostali wezwani do Serocka w związku z awanturą domową, do jakiej doszło pomiędzy rodzeństwem. Zgłaszający poinformował mundurowych, że jego pijany i agresywny brat nie chce wpuścić go do domu. W trakcie legitymowania prowodyra kłótni okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legionowie celem odbycia kary dwóch lat i czterech miesięcy pozbawienia wolności za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Gdy 29-latek dowiedział się od policjantów, że zostanie zatrzymany, wpadł w szał. Nie stosował się do wydawanych poleceń i zaczął ubliżać policjantom oraz grozić im pozbawieniem życia, jeśli nie odstąpią od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu 29-latek usłyszał zarzuty znieważenia oraz wywierania wpływu na funkcjonariuszy w celu odstąpienia od czynności służbowych. Następnie w policyjnym konwoju został przewieziony do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej wcześniej kary.