fot. arch.

Trwający kryzys epidemiczny wpłynie również na wakacyjny rozkład zajęć w legionowskich przedszkolach. Ratusz poinformował o zawieszeniu realizacji harmonogramu zapisów na tegoroczne dyżury w dotychczasowej formule, związanej z przemieszczaniem się dzieci między placówkami. Teraz ze względów bezpieczeństwa to wykluczone.

Decyzja urzędników oznacza, że w lipcu i sierpniu br. miejskie przedszkola nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek. Co w zamian? Na podstawie danych o liczbie maluchów, których rodzice dokonali rejestracji w systemie rekrutacyjnym na dyżur wakacyjny, zostaną ustalone nowe terminy pracy przedszkoli, z uwzględnieniem dwutygodniowej przerwy technicznej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania każdej placówki. Konkretne terminy mają być określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców.

Jak komunikuje ratusz, oddziały przedszkolne w samodzielnych szkołach podstawowych nie będą pełniły dyżuru w związku z pojedynczymi przypadkami zgłoszeń dzieci z tych oddziałów w systemie rekrutacyjnym. Szczegółowe informacje w tej sprawie będą opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta Legionowo i poszczególnych placówek pod koniec maja.