„Zastanawialiście się, jak lepiej i efektywniej wykorzystać swój czas? W jaki sposób uczyć się tak, aby się nauczyć? Co zrobić, aby skupić się na jednej rzeczy, kiedy wszystko nas rozprasza? Jeśli któryś z tych problemów Cię dotyczy, ten projekt jest dla Ciebie!” – w taki sposób grupa uczennic z „Konopnickiej” próbuje skłonić swoich zagubionych w nastoletnim świecie rówieśników do tego, aby… się ogarnęli.

Za licealnym projektem pod hasłem „Ogarnij się”, realizowanym w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, stoi siódemka uczennic LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie: Gabriela Posyłek, Julia Ren, Wiktoria Składanek, Jagoda Graniczna, Monika Murawska, Maria Kita i Julia Witkowska. – Chcemy pomóc młodym ludziom jak najlepiej zagospodarować swój czas tak, aby mogli nie tylko efektywnie się uczyć, ale też spotykać się ze znajomymi oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania – mówią o swojej inicjatywie dziewczyny. – W tym celu razem z koleżankami stworzyłyśmy stronę internetową, na którą regularnie wstawiamy artykuły na różne tematy.

Znalazły się już na niej teksty dotyczące takich zagadnień, jak manipulacja, metody skutecznego przyswajania wiedzy, muzyka jako pomoc w nauce, czy sposoby na zachowanie wewnętrznego spokoju i pogody ducha. Zamieszczane przez uczennice wpisy powstają na bazie innych sprawdzonych stron internetowych, książek psychologicznych, wywiadów z osobami konkretnych profesji lub rozmów ze studentami, a także ich własnych doświadczeń.

Informacje o projekcie „Ogarnij się” można znaleźć w social mediach: ig -@ogarnijsie.zzt i fb – Ogarnij się – Projekt zwolnionych z Teorii. Warto zapoznać się z propozycjami zamieszczonymi na stworzonej przez uczennice stronie internetowej.