Od niedawna na terenie naszego powiatu działa Piłkarska Reprezentacja Powiatu Legionowskiego. Powstała ona na bazie Piłkarskiej Ligi Powiatowej, a tworzą ją młodzi zawodnicy z roczników 2008, 2009 i 2010. Na początku stycznia powiatowa kadra z rocznika 2008 wzięła udział w dużym ogólnopolskim turnieju.

Były to trzydniowe zawody Orlen Beniaminek Krosno Cup, które odbywały się w dniach 10 – 12 stycznia. Turniej był bardzo mocno obsadzony. Oprócz młodzieżowych zespołów z Polski występowały w nim także teamy z Ukrainy. W sumie w Orlen Beniaminek Krosno Cup wystartowało 12 drużyn: Reprezentacja Powiatu Legionowskiego, Skra Częstochowa, Hutnik Kraków, Pogoń Kraków, Beniaminek Profbud Krosno, Żapn Żywiec, Arkonia Szczecin, Sandencja Nowy Sącz, BKS Lublin, Atlet Kijów, Drużba Kijów i Czajka Vyszgorod.

Pierwszego dnia turnieju młodzi piłkarze z powiatu legionowskiego zmierzyli się ze Skrą Częstochowa. Nasi chłopcy byli w tym meczu dużo lepsi od swojego rywala. Mieli sporo sytuacji podbramkowych, ale żadnej z nich nie udało im się zamienić na gola. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Drugiego dnia reprezentacja powiatu rozegrała aż cztery spotkania grupowe, udało jej się jednak zdobyć w nich tylko jeden punkt. Najpierw RPL przegrała 0:1 z Drużbą Kijów, następnie uległa 0:3 Hutnikowi Kraków, w kolejnym spotkaniu zremisowała 2:2 z Czajką Vyszogrod, a na koniec przegrała 0:2 z gospodarzem, czyli Beniaminkiem Krosno.

Z dwoma punktami na koncie RPL trafiła ostatecznie do grupy brązowej i rywalizowała o miejsca 9 – 12. Tu również naszym chłopcom nie wiodło się najlepiej. Po porażkach 0:3 z Pogonią Kraków i 0:4 z Sandencją Nowy Sącz Piłkarska Reprezentacja Powiatu Legionowskiego uplasowała się w klasyfikacji na ostatnim miejscu. Turniej wygrała Arkonia Szczecin, przed Beniaminkiem Profibud Krosno i Żapnem Żywiec. – Zagraliśmy w turnieju z obsadą mocnych drużyn, gdzie nie było przeciwnika ustępującego poziomem sportowym. Z jednej strony zajmujemy ostatnie miejsce i oczekiwania były wyższe. Z drugiej strony pechowo remisujemy z drużyną będącą ostatecznie w pierwszej czwórce turnieju, będąc w tamtym spotkaniu drużyną zdecydowanie lepszą. To pokazuje równy poziom zespołów, gdzie nie było wysokich wyników. W ostatnim dniu zanotowaliśmy najsłabsze wyniki, mimo, że graliśmy o niskie miejsca. Trudy turnieju dały nam się we znaki. Nie można odmówić zawodnikom chęci i ambicji, ale pod względem zgrania i równej gry drużyny jest jeszcze wiele do poprawy – napisali na swoim facebookowym profilu przedstawiciele RPL. My jesteśmy przekonani, że następnym razem będzie lepiej!