Młodzi pływacy z klubu Delfin Legionowo nie próżnują. Zamiast bezproduktywnie poszukiwać w sklepach gwiazdkowych prezentów, postanowili sami je sobie sprawić – oczywiście w rywalizacji na basenie. Ich ambitny sportowy plan się powiódł.

Od 13 do 15 grudnia na 25-metrowej pływalni Aqua w Lublinie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16-letnich. Przyjechało na nie aż 305 zawodniczek i zawodników z 91 krajowych klubów pływackich. Legionowskiego Delfina, pod opieką trenera Piotra Cesarczyka, reprezentował jego najlepszy pływak – Rafał Smoliński.

W pierwszym dniu lubelskich mistrzostw Rafał Smoliński startował na dystansie 50 m stylem dowolnym, uzyskując w eliminacjach czas 23,46 s i bijąc tym samym swój rekord życiowy. Rezultat ten okazał się piątym czasem porannych eliminacji i zapewnił pływakowi z Legionowa występ w popołudniowym finale A. Swoją szansę wykorzystał on doskonale. Dość powiedzieć, że zaliczył kolejną tego dnia „życiówkę”, a czas 23,04 s dał mu po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.
W sobotnich kwalifikacjach na dystansie 50 m stylem motylkowym Rafał znów pobił rekord życiowy i z dziewiątym czasem eliminacji (25,86 s) wywalczył swój drugi finał A. Tam poprzedni czas jeszcze poprawił (25,72 s), lecz tym razem wystarczył on już tylko do zdobycia dziewiątej lokaty w kraju. Dzień później znajdujący się w świetnej formie Rafał Smoliński rywalizował w wyścigu na 100 m stylem dowolnym. Z następnym własnym rekordem (52,08 s) zajął dziewiąte miejsce w eliminacjach, zaś w finale A legionowianin był dziesiąty (52,26). – Wypada pogratulować Rafałowi bardzo udanego startu na mistrzostwach Polski, zwieńczonego zdobyciem tam srebrnego medalu. Ale także wielkiej determinacji, ducha walki i wielkich emocji, jakich dostarczał w każdym występie – podsumowuje występ swojego zawodnika trener Piotr Cesarczyk.

Antonina Pietuch, równie utalentowana młodsza koleżanka Rafała Smolińskiego, 14 grudnia wystartowała w drugich eliminacjach ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu „Od młodzika do olimpijczyka”. Wzięło w nich udział 740 zawodników z 63 klubów sportowych. Jedynaczka z Delfina Legionowo we wszystkich startach poprawiła swoje rekordy życiowe, dzięki czemu wywalczyła:
1 miejsce na 50 m stylem grzbietowym (38,30 s)
3 miejsce na 50 m stylem motylkowym (41,72 s)
5 miejsce na 50 m stylem dowolnym (35,60 s).
Uzyskane wyniki pozwoliły popularnej Tosi na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej dziewcząt z rocznika 2010.