Przedszkole Miejskie nr 1 im. Marii Kownackiej w Legionowie zgodnie z własną dewizą „Warto Pomagać”, wzięło udział w ogólnopolskiej już akcji SOS Mieszkańcy Wawra Rodzicom z Centrum Zdrowia Dziecka. Polega na uszyciu materiałowych tulipanów, które zostaną następnie przekazane mamom, których dzieci są leczone w tej placówce.

– Nasze przedszkole bardzo często bierze udział w różnych akcjach charytatywnych i tym razem nie mogło nas zabraknąć. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc niezawodnych rodziców naszych przedszkolaków. Tym razem do tej pięknej akcji zaangażowali się nie tylko rodzice z dziećmi i nauczycielki z przedszkola, ale także babcie, ciocie, sąsiadki oraz absolwentki przedszkola – informuje Wioletta Kinicka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Legionowie. Wspólnymi siłami w ciągu dwóch tygodni cała społeczność przedszkolnej „jedynki” wyprodukowała w sumie 202 kwiaty – tulipany. I jak przekonują ich twórcy, choć wszystkie one powstały one według jednego wzoru, to tak naprawdę każdy ma inną historię powstania.

W zeszły czwartek (2 maja) jedna z nauczycielek z PM1, Anna Więcek zawiozła tulipany do Centrum Zdrowia Dziecka. W Dzień Matki, czyli 26 maja kwiatki mają zostać podarowane wszystkim mamom, które czuwają przy łóżeczkach swoich małych skarbów. – Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wspierali naszą inicjatywę czynnie się do niej przyłączając – kończy dyrektor Kinicka.