Początek sezonu jest dla Legionovii Legionowo niezwykle ciężki. Po wygranej z Impelem Wrocław wydawało się, że podopieczne Macieja Bartodziejskiego zaczynają łapać rytm, a dobrą dyspozycję potwierdzą zwycięstwem w kolejnym meczu. Niestety, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany.

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza nie wygrały do tej pory żadnego meczu, ale spotkanie z Legionovią rozpoczęły bez respektu. Legionowianki nie potrafiły opanować sytuacji i pomimo zmian dokonanych przez trenera Bartodziejskiego przegrały pierwszego seta 20:25. Początek drugiej odsłony należał do Legionovii, która jednak nie była w stanie utrzymać prowadzenia i przegrała drugiego seta do 20. Trzecia partia była wyrównana jedynie na początku, później do głosu doszły siatkarki MKS-u i ostatecznie wygrały do 19.

Legionovia z trzema punktami zajmuje 13 miejsce w tabeli. Jeżeli drużyna chce uniknąć horroru jaki był jej udziałem w poprzednim sezonie, musi zacząć wygrywać.

Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)

Legionovia:Jasek, Pacak, Mikołajewska, Bączyńska, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Mielczarek, Damaske, Rasińska, Grabka.

MKS:Martiniuc, Tobiasz, Purchartova, Polak, Trivunović, Sikorska, Drabek (libero) oraz Baiduk