W sobotę 16 września na terenie stadionu miejskiego w Legionowie, odbyły się strażackie zawody pożarnicze. Do rywalizacji stanęło 9 jednostek OSP z terenu powiatu oraz dziecięce i młodzieżowe drużyny pożarnicze.

Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Druhowie rywalizowali w sztafecie oraz rozwinięciu bojowym. Najlepszy czas w obu kategoriach uzyskali druhowie z OSP Wieliszew i to do nich trafił puchar za zajęcie 1-go miejsca.

Wyróżnienia otrzymała Dziecięca Drużyna Pożarnicza z OSP Kałuszyn oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Janówek-Góra, OSP Wola Kiełpińska, OSP Kałuszyn, OSP Skrzeszew i OSP Wieliszew. OSP Janówek – Góra jako jedyna jednostka do zadania bojowego wystawił również żeńską ekipę.

Zawody zostały reaktywowane po 16 latach przerwy na ziemi legionowskiej i jak zapowiadają organizatorzy będą starali się organizować je cyklicznie. Współpracę zapowiedzieli zarówno starostwo powiatowe jak i władze okolicznych gmin oraz właściciel stadionu spółka KZB Legionowo.

foto: Marek Karpowicz, Daniel Kaczmarczyk