Złodzieje, oszuści i różnej maści naciągacze wymyślają coraz to nowe metody, żeby okraść ludzi. I to jeszcze w taki sposób, żeby sami chcieli dawać swoje pieniądze myśląc, że robią coś dobrego.

Najczęściej z takim wyłudzaniem możemy spotkać się oczywiście w internecie. Na portalach społecznościowych najczęściej możemy spotkać się z kuszącymi ofertami, w których rzekomo można wygrać nowego iPhona, markowe buty czy inne rzeczy, na które akurat jest popyt. Ludzie, nie wiedząc chyba, że niestety nic nie jest za darmo, klikają w reklamę i w ten sposób rozsyłają dalej wirusa, który może wyrządzić spore szkody na naszym komputerze.

Tym razem jednak oszuści celują nie w głupotę, a w empatię i chęć do niesienia pomocy. Do internautów jest rozsyłana wiadomość o treści „Hej, sprawę mam małą bo jak nazbieram glosy to wygram dla mamy bon na 2 dni w spa. Chce jej zrobić niespodziankę na urodziny ale to trzeba wysyłać sms’a. Są za darmo i trzeba na numer 92521 wysłać o treści ag.kod ,a ten kod co przyjdzie to mi wyślij bo to te glosy:) sama nie dam rady tyle nazbierać a jeszcze 27 brakuje”. Brzmi niewinnie. Po sprawdzeniu okazuje się jednak, że SMS nie jest wcale taki darmowy, bo kosztuje ponad 30 zł i jak można się domyślić, nie jest wcale żadnym konkursem, a zwykłym naciąganiem niewinnych ludzi na pieniądze.
Uważajmy więc!!!