OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Legionowscy kryminalni zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniami, do których dochodziło na terenie gminy Wieliszew.

22 listopada ok. godz. 14.00 policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Skrzeszewie. Skradziono stamtąd pieniądze, biżuterię i zegarki warte ok. 16 tys.zł. Po przeprowadzeniu odpowiednich czynności zatrzymano pięciu mężczyzn, podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Przebywali oni w domu w Poddębiu. Podczas przeszukiwania pomieszczeń znaleziono w nim pochowane w różnych miejscach przedmioty, skradzione z domu w Skrzeszewie. Ponadto policjanci ujawnili narkotyki oraz przedmioty, takie jak metalowa łapka i pistolet hukowy, które mogły służyć do popełnienia przestępstwa.
To jednak nie wszystko, bo po głębszych oględzinach mieszkania, znaleziono także przedmioty o wartości 15 tys. zł, które pochodziły z innej kradzieży dokonanej na terenie gminy Wieliszew. 33-letni Łukasz K., 28-letni Krzysztof G., 36-letni Marcin M. , 29-letni Stanisław W. i 35-letni Konrad K. usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem dokonane wspólnie i w porozumieniu. Marcin M., Łukasz K i Stanisław W zostali aresztowani na 3 miesiące, natomiast wobec Krzysztofa G. i Konrada K. zastosowano policyjny dozór.

Mężczyźni byli już wcześniej notowani. Wszystkim grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest jednak rozwojowa i policjanci nie wykluczają innych zarzutów.