Dzisiaj (4 sierpnia) były legionowski starosta Jan Grabiec, z rąk Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz otrzymał nominację na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Zastąpi Marka Wójcika

Na nowym stanowisku Jan Grabiec będzie się zajmował legislacją i kontaktami z samorządami. Do jego obowiązków będzie między innymi należało dokończenie prac nad  ustawą metropolitarną i uruchomianiem tzw. Instytutu Samorządowego.  – Ta nominacja wynika z sukcesu jaki osiągnęliśmy wspólnie w powiecie legionowskim, ale to jednocześnie zobowiązanie do pracy dla dobra samorządu w Polsce i dla dobra wszystkich obywateli naszego kraju – powiedział w specjalnie nagranym z tej okazji oświadczeniu, Jan Grabiec wiceminister w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Zaraz po nominacji, nowy wiceminister w MEC od razu wziął się ostro do roboty. – To był pracowity dzień. Jest w tej chwili po 17.00, a ja zaraz idę na kolejną komisję. Każdego dnia czeka mnie chyba praca od ósmej do ósmej – śmieje się Jan Grabiec.    
               

  

2 KOMENTARZE

  1. Nie róbmy kpin. Jakie dokończenie ustaw? Wybory za 2,5 miesiąca, kiedy to niby uchwali Sejm? Kiedy Senat? Może niech pan Grabiec mniej mówi o tym, że to docenienie jego pracy w samorządzie – jest tam tylko dlatego, że Platforma szuka nowych twarzy, a z wiceministra lepszy start do Sejmu. Zwykła roszada stołkowo-taboretowa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.