Siatkarki Legionovii Legionowo przystępowały do wyjazdowego meczu z drużyną Pałacu Bydgoszcz uskrzydlone zwycięstwem odniesionym nad PTPS Piła. Fawortykami pozostawały jednak gospodynie, które wygrały ostatnie dwa spotkania.

Drużyna prowadzona przez Roberta Strzałkowskiego nie będzie mogła zaliczyć spotkania w Bydgoszczy do udanych. Legionowianki nawiązały walkę w pierwszym secie, wyszły nawet na prowadzenie 9:7. Im dłużej trwał jednak mecz, tym większą przewagę uzyskiwał zespół Pałacu. Dobrze prezentowały się Jagoda Maternia, Ewelina Krzywicka i Magdalena Jagodzińska. Podopieczne Adama Grabowskiego uporządkowały grę i ostatecznie wygrały pierwszą partię do 23.

Niestety, w kolejnych setach Legionovia nie była w stanie nawiązać walki z coraz lepiej grającymi gospodyniami. Legionowianki często myliły się w ataku, żadna ze zmian przerowadzonych przez Roberta Strzałkowskiego nie przyniosła oczekiwanych efektów i ostatecznie jego drużyna przegrała dwa następne sety do 16 i 15.

Następne spotkanie siatkarki Legionovii rozegrają 20 listopada z Atomem Trelf Sopot. „Atomówki” będą trudnym przeciwnikiem, jednak pozostającym w zasięgu drużyny z Legionowa.

Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:16, 25:15)

Pałac:Kuligowska, Pleśnierowicz, Jagodzińska, Śmieszek, Krzywicka, Misiuna, Nowakowska (libero) oraz Maternia, Bałdyga, Portalska, Ziółkowska

Legionovia:Mikołajewska, Grabka, Bociek, Połeć, Skiba, Chojnacka, Korabiec (libero) oraz Rasińska, Grzelak, Bączyńska, Wawrzyniak, Adamek (libero)