Legionovia pewnie pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 2:0. Gospodarze stanowili jedynie tło dla dobrze dysponowanych Legionowian. Bohaterem spotkania został autor dwóch trafień Marcin Wodecki.

Zespoły dzielił jedynie punkt w ligowej tabeli, jednak to podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka od pierwszych minut przejęli kontrolę nad meczem. Już w 6 minucie spotkania bliski pokonania Tomasza Laskowskiego, był Michał Płonka.

Legionovia raz po raz atakowała bramkę Poznaniaków, stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji, bramka zdawała się jedynie kwestią czasu. Legionowianie dopięli swego w 40 minucie spotkania. Fantastycznym strzałem w długi róg bramki popisał się Marcin Wodecki.

Pierwsza połowa starcia stała pod znakiem totalnej dominacji Legionovii, która powinna prowadzić znacznie wyżej. Obraz gry nie zmienił się również po przerwie. Warta dalej prezentowała się mizernie, nudzący się między słupkami Sebastian Madejski nie miał praktycznie okazji do interwencji.

W 60 minucie meczu, Legionovia dobiła przeciwnika. Szybka wymiana piłki w polu karnym gospodarzy zakończyła się piekielnie mocnym uderzeniem Wodeckiego, który zdobył swoją drugą bramkę.

Rozochoceni prowadzeniem piłkarze z Legionowa, mieli okazję na strzelenie  kolejnych goli. Doskonałą sytuację miał Wojciech Kalinowski, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Warty.

Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Legionovii, która z 13 punktami zajmuje ósmą pozycję w tabeli.

Ryszard Wieczorek, Legionovia: – „Z perspektywy naszej gry mecz oceniam pozytywnie. Gramy od początku sezonu dobrą piłkę jeśli chodzi o organizację gry. Czasami nie przekłada się to na wynik – tak jak w ostatnich spotkaniach, gdzie remisowaliśmy, mimo że jakości w grze było sporo. Cały czas musimy pracować nad momentem dekoncentracji, musimy to wyeliminować. Czasami chcemy utrzymać wynik, wydaje nam się, że wystarczy pilnować prowadzenia i wtedy wkrada się w nasze poczynania chaos. Dzisiaj też tak było, ale na szczęście bez konsekwencji, bo Warta nie miała zbyt wielu okazji. Mogliśmy przy stanie 2:0 podwyższyć wynik. Nie udało się, ale i tak się cieszę, bo ostatnio traciliśmy punkty. Myślę, że bilans na koniec sezonu bilans strat i zysków będzie taki, na jaki zasłużyliśmy. Trenerowi rywali życzę wszystkiego dobrego, bo widzę, że ma młody zespół.”

Warta Poznań – Legionovia Legionovo 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 i 0:2 Marcin Wodecki (40. min i 66.)

Warta: Laskowski – Brzostowski, Fiedosewicz (79. Spławski), Dejewski, Siwek – Ciarkowski, Cywiński (69. Goździk), Chromiński, Białożyt (83. Szynka), Biegański – Paczyński (60. Brylewski).

Legionovia: Madejski – Grzelak (81. Goliński), Krotofil, Bajat, Kutarba – Milewski, Koziara, Płonka, Wodecki (68. Ciach), Garyga – Wójcik (74. Kalinowski).