Miłośnicy tatuowania własnych ciał mówią, że po pierwszym „wzorku” szybko przychodzi ochota na kolejny. W Serocku podobnie jest najwyraźniej z muralami. Już wkrótce pojawi się tam kolejne olbrzymie malowidło uliczne.

Tym razem mural ma powstać na ścianie  budynku przy ulicy Kościuszki 9. W zamyśle pomysłodawców obraz przysłuży się upamiętnieniu  jubileuszu 600-lecia nadania Serockowi praw miejskich. Będzie też korespondował tematycznie z istniejącym już muralem na budynku przy powstającej obok izbie pamięci.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku wcześniejszych dzieł sztuki ulicznej, projektantem oraz wykonawcą kolejnego serockiego muralu będzie Mariusz Libel, który w 2009 roku – działając jeszcze w grupie Twożywo – stał za powstaniem logotypu miasta i gminy Serock oraz jej identyfikacji wizualnej. Z Krzysztofem Sidorkiem stworzyli także pierwszy tamtejszy mural – „Zalew informacji” przy ulicy Pułtuskiej. Wiele wskazuje na to, że artysta może spodziewać się z Serocka jeszcze niejednego zlecenia…