W niedzielę (12 czerwca) wystartowała VIII edycja Legionowskiej Dychy,  czyli biegu na 10 km, odbywającego się ulicami miasta. Gościła ona biegaczy z różnych części świata, których do Legionowa ściągnęły atrakcyjne nagrody oraz doskonała organizacja.

Faworytami tegorocznych zawodów, podobnie jak w poprzednich latach, byli biegacze z zagranicy. Marokańczyk El Asri okazał się bezkonkurencyjny w kategorii open. Mimo że nie udało mu się poprawić rekordu trasy ustanowionego przez Sviatoslava Cvietkova, to swoje zwycięstwo udokumentował bardzo dobrym czasem. Dystans dziesięciu kilometrów pokonał w 31 minut i 24 sekundy. Sam zawodnik przyznał jednak, że potraktował bieg jako trening przed większymi imprezami. – Wczoraj wziąłem udział w biegu na dystansie pięciu kilometrów więc byłem nieco zmęczony. Dodatkowo trwa Ramadan, co nie ułatwia mi rywalizacji. Znam swoje możliwości i osiągnięcie takiego czasu nie było dla mnie problemem. Traktowałem więc ten bieg jako przetarcie przed innymi startami – powiedział marokański biegacz.

DSC_0173

Wśród kobiet zwyciężyła Tatiana Wernychor, która ukończyła rywalizację w czasie 34 minut i 12 sekund.

DSC_0176

Najlepszy z reprezentantów Legionowa, Dariusz Wieczorek zajął bardzo wysokie czwarte miejsce. Reprezentujący KB PWK Legionowo weteran był zadowolony ze swojego wyniku. – To zwycięstwo cieszy, zwłaszcza, że w kategorii open zająłem czwarte miejsce. Jest to dobry wynik zważywszy na mój wiek. Mam już w końcu 47 lat. Pokazałem jednak, że mogę rywalizować z dużo młodszymi zawodnikami – powiedział Dariusz Wieczorek. Najszybszą legionowianką okazała się Marta Lejzerowicz.. Zawodniczka pokonała trasę biegu w 44 minuty i 31 sekund.

Łukasz Rozwens