Legia Warszawa nie ma sobie równych pod względem liczby fanów na Mazowszu. Legionowo nie jest wyjątkiem. Mnóstwo legionowian aktywnie wspiera klub ze stolicy, którego piłkarze Ondrej Duda i Igor Lewczuk odwiedzili w ubiegłą środę Pub Strefę Legionowo znajdujący się przy ul. Słowackiego. – Jesteśmy sytuowani w Legionowie, gdzie mieszkańcy są związani z Legią Warszawa, W ogóle, cały nasz lokal jest w tematyce Legii, dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić jej piłkarzy – tłumaczy Kuba Saternus, jeden z właścicieli Strefy. – Właściciele strefy wyszli z inicjatywą, abyśmy przyjechali tutaj, spotkać się z kibicami, podpisać koszulki i rozdać autografy. Oczywiście bez problemu zgodziliśmy się. Takie rzeczy trzeba robić w celu promocji klubu i siebie. Chodzi o to, aby propagować Legię nie tylko w samej Warszawa, ale również na jej obrzeżach, choć popularność Legii sprawia, że tej promocji wiele nie potrzeba – dodaje Igor Lewczuk, obrońca zespołu z Łazienkowskiej.

Więź łącząca kibiców ze swoimi piłkarskimi idolami potrafi być bardzo silna. Nic dziwnego, że pojawienie się zawodników wicemistrza Polski w legionowskim lokalu przyciągnęło dużą liczbę fanów „Wojskowych”. – Spotkania z kibicami dają nam poczucie więzi z nimi. Ten klub ma niesamowitą rzeszę fanów, nie tylko w samej Warszawie, ale również w okolicach. Jedność między kibicami a zawodnikami jest bardzo ważna – zwraca uwagę Lewczuk. – Przewidujemy więcej takich spotkań. Na pierwszym chcieliśmy zobaczyć jak to wygląda, jakie będzie zainteresowanie. Patrząc na to jak wyszło, jesteśmy pozytywnie nastawieni i będzie starali się zorganizować kolejne wizyty „legionistów” u nas – zapewnia z kolei Saternus.

W spotkaniu z Dudą i Lewczukiem uczestniczyli także młodzi piłkarze lokalnej Legionovii Legionowo. Od 2013 roku legionowski klub jest partnerem Legii Warszawa. W ramach współpracy „Legioniści” m.in. wypożyczają do drugoligowego zespołu z Legionowa zawodników oraz organizują szkolenia dla trenerów kilkunastu grup młodzieżowych obecnie prowadzonych przez Legionovię.