W niedzielę (29 listopada) przed ostatnim w sezonie jesiennym meczem piłkarzy Legionovii na swoim boisku, oficjalnie oddano do użytku zadaszenie trybuny na miejskim stadionie. Była to jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku przez spółkę KZB Legionowo.  

– Wymogi licencyjne, które Klub Sportowy Legionvia KZB Legionowo musi spełniać w rozgrywkach drugoligowych wymaga 250 zadaszonych miejsc siedzących. W tym momencie kiedy ten dach został wybudowany, to spełniamy wymogi nawet na pierwszą ligę, gdzie potrzebnych jest około 500 miejsc zadaszonych – powiedział Dariusz Ziąbski, prezes KS Legionovia KZB Legionowo.Zadaszenie trybuny na miejskim stadionie osłania dokładnie 530 miejsc siedzących, czyli trzy pełne sektory. Dodatkowo jeszcze zamontowano na nim instalację fotowoltaiczną, która będzie wytwarzała energię elektryczną zasilającą budynek wielofunkcyjny znajdujący się na terenie stadionu. – Panele fotowoltaiczne mają tę cechę, że produkują prąd zarówno w dni słoneczne jak i pochmurne. Tak więc praktycznie od świtu do zmierzchu, niezależnie od pogody, prąd będzie wytwarzany – tłumaczy Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM Legionowo – Wykonawca przez dwa lata będzie prowadził audyt zużycia energii zarówno tej pochodzącej z paneli jak i z tradycyjnego źródła, po to aby jak najlepiej zoptymalizować działanie tych paneli – dodaje rzeczniczka.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo Sp. z o. o., poseł na sejm RP, Jan Grabiec oraz zastępca prezydenta Legionowa, Piotr Zadrożny.  – Życzę z całego serca zespołowi, prezesowi i działaczom, żeby ta zadaszona trybuna była takim symbolem tego, że już nikt nas z tej drugiej ligi nie wykopie. I tego właśnie prezesowi życzę i jako znak przekazuję mu kawałek szarfy na pamiątkę – powiedział Piotr Zadrożny Po części oficjalnej dla uczestników imprezy oraz kibiców legionowskiej drużyny przygotowano kiełbaski z grilla oraz ciepłą grochówkę.