Już nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz samego budynku dworca, prace związane z dokończeniem budowy Centrum Komunikacyjnego w Legionowie idą pełną parą. Jak przekonują przedstawiciele wykonawcy, czyli firmy SKANSKA, realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem.  

– W tej chwili jest montowana klimatyzacja oraz trwają prace budowlane wewnątrz budynku. Rozstrzygnęliśmy też przetarg na dostarczenie mebli do wyposażenia Multimedialnej Strefy Pasażerskiej – mówi Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM  Legionowo. Wartość zamówienia to ćwierć miliona złotych. Multimedialna Strefa Pasażerska będzie zajmowała dwa najwyższe piętra budynku dworca. – Na drugim piętrze, pod kopuła będzie się mieściła scena, która będzie pomieszczeniem wydzielonym dwiema ściankami szklanymi, z rozsuwaną kotara. Będą tu organizowane wystawy lub jakieś mini koncerty – tłumaczy Marek Stpiczyński z Wydziału Inwestycji UM Legionowo. Z kolei na pierwszym piętrze będzie się znajdowała strefa rekreacyjna dla miłośników książek i czytania. – Piętro niżej będzie dostępne dla czytelników. Będą tam wypożyczalnie książek i cała strefa, gdzie będzie można usiąść, pooglądać lub wypożyczyć książki i czasopisma – dodaje Marek Stpiczyński.

Natomiast parter będzie przede wszystkim przeznaczony do obsługi pasażerów. – Będzie tu działała kasa biletowa i wypożyczalnia rowerów. Znajdzie się tu też pomieszczenie dla Straży Miejskiej i kilka pomieszczeń komercyjnych, których przyszli nabywcy zostaną wyłonieni na etapie przetargu – mówi Stpiczyński. Budowa Centrum Komunikacyjnego powinna się więc zakończyć w połowie przyszłego roku.